Ödemiş ‘te Kiraz Festivali Coşkusu

18 Haz 2018
377 defa

Ödemiş Belediyesi tarafından organize edilen 49. Bademli Kiraz ve 16. Fidancılık Festivali 17 Haziran Pazar günü yapıldı. 

Havza ürünlerinin değerlenmesi ve Pazar bulması amacıyla her yıl düzenlenen Kiraz Festivali bu yıl da coşkulu bir şekilde kutlanıd. Bademli Festival alanında yapılan etkinliğe; Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş, Ödemiş Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü İbrahim Altıntaş, Yeşil Bademli Kooperatifi Başkanı Gülşen Görken, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, gaziler, muhtarlar ve milletvekili adayları katıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem konuşmasında, “Sizler ürettiğiniz, lezzetli kirazları Türkiye’den sonra dünya ülkelerine tanıttınız. Burada yetişen sertifikalı ürünleriniz Avrupa’nın çeşitli ülkelerine gönderiliyor. Sizleri bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

İzmir Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriyya Erdurmuş yaptığı konuşmada; “Bademli, ihracat ile ülke ekonomisine çok ciddi kaynak aktarmıştır. Cumhurbaşkanımızın çizdiği lider ülke Türkiye hedefine ulaşma noktasında İzmir çiftçisi her zaman başta yer almıştır. Dolayısıyla ben bu emekte katkısı olan tüm çiftçilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Konuşmaların ardından kiraz ve meyve fidanı üretimi ile ilgili yapılan yarışmada dereceye girenlerin ödülleri verildi. Kiraz üretiminde birinciliği Ender Cezayirli, ikinciliği Kazım Kırbaş, üçüncülüğü de Hüseyin Gülen alırken, meyve fidanı üretiminde birinciliği Ceyhun Çolak, ikinciliği Mustafa Harman, üçüncülüğü de Bayram Ballı aldı.

Bu yıl Kiraz Güzeli 19 yaşındaki Sinem Genç oldu. Kiraz güzelinin tacı ve pelerinini Belediye Başkan eşi Nevin takarak, ödülünü verdi.   

Festivalin son bölümünde Ümmü Erbil, Aylin Dinçer ve Gökhan Güney birbirinden güzel şarkı ve türküleri seslendirdi. Festivale katılan vatandaşlar müziklere eşlik ederek, keyifli zaman yaşadı.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama