15 Temmuz'u Unutmadık, Unutturmayacağız

16 Tem 2018
433 defa

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü tüm yurtta olduğu gibi  Ödemiş'te düzenlenen programla kutlandı. Programda  Bedia Akartürk yer aldı. 

125. Yıl Kültürpark'ta düzenlenen programa; Ödemiş Kaymakamı Celil Ateşoğlu, Belediye Başkanı Mahmut Badem, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Mahmut Badem konuşmasında, "250'nin üzerinde şehit verdiğimiz ve gördüğümüz ihtilallerin en kanlısının yaşandığı kalkışmanın ikinci yılı doldu. Bir avuç üniformalı hainin yaptığı kalkışmanın sonucu olan 15 Temmuz'u unutmadık unutmayacağız. İstiyoruz ki, bu özel günde hep beraber bir arada tekrar 15 Temmuz'u hatırlayalım, hafızalarımızda canlı tutalım, unutmayalım. İnsanlarımızın bu saldırıya karşı nasıl direndiklerine, canlarını nasıl ortaya koyduklarına ve nasıl şahadete gittiklerine hep birlikte şahit olduk. Hainlerden ikisi yurt dışında yakalanarak getirildi. Yakın bir zamanda elebaşının da getirildiğine tanık olacağız ve Türk adaleti önünde hesap verecektir. Birlik olduğumuz takdirde kimse bizi alt edemez, o bakımdan birlik olmalıyız" dedi. 

Kaymakam Celil Ateşoğlu da konuşmasında, "İki yıl önce bu saatlerde televizyonlarda ülkede meydana gelen kalkışmayı hepimiz gözlerimiz yaşararak izledik. Bu darbe şimdiye kadar yapılan darbelere benzemiyordu. Bağımsızlığımıza ve milli birliğimize bir saldırı vardı. Ülkemize dış güçlerin düzenlediği, içerde de hainlerin bulunduğu ciddi bir kalkışmaydı. Bağımsızlığımıza saldırıları el birliği ile bertaraf ettik. Birlik olduğumuz takdirde hiçbir güç ülkemizle baş edemeyecektir" diye konuştu.
Konuşmaların ardından Ödemiş Belediyesi Halk Oyunları Ekibinin gösterisi yer aldı. Ödemişli Togan Baturay, 15 Temmuz şehitleri için yazdığı ve ödül aldığı şiiri okudu. Daha sonra  Ödemişli ünlü türkücü Bedia Akartürk birbirinden güzel türkü ve kasideler seslendirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Şehitler Köprüsünden ulusa seslenişi canlı olarak izletildi. Gecenin sonunda kuran tilaveti okunarak, tüm şehitler için dua edildi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama