Bedia Akartürk’ün Yaşam Boyu Başarı Ödülü Müzesi’nde Yerini Aldı

18 Tem 2018
545 defa

Ödemişli ünlü sanatçı Bedia Akartürk Sabah Yıldızı Kültür Sanat Ödülleri kapsamında aldığı “Yaşam Boyu Başarı Ödülü” Ödemiş’te bulunan müzesinde yerini aldı.

Ödemiş Belediyesi bünyesinde 10 yıldır hizmet veren İbrahim Hakkı Ayvaz Kent Müzesi ve Bedia Akartürk Sanat Müzesi’nde yapılan törene Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, meclis üyeleri, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Asuman Karakayaoğlu ve davetliler katıldı. Bedia Akartürk yaptığı konuşmada; “Başkanıma çok teşekkür ederim, bu müzeyi birlikte kurduk. 16 yaşından beri gurbetteyim. Doğduğum yer her zaman çok önemli oldu. Memleketimde güler yüzlü ve samimi insanların beni karşılamasından çok mutluyum. Başkanıma tekrar çok teşekkür ederim. Ne kadar şükretsem azdır” dedi.

Başkan Mahmut Badem; “2007 yılında ilçemizdeki bazı binaların restorasyonu için yola çıktık. Ana arterde yer alan bu mekanı canlandırmamız gerekiyordu. Öncelikle bu binayı bağışlayan İbrahim Hakkı Ayvaz ailesine çok teşekkür ederiz. Daha sonra yöremiz sanatçısı, ünü Türkiye sınırlarını aşmış Bedia Akartürk’e sahip çıkmak adına bu müzeyi düzenledik. Ciddi sayıda ziyaretçi geliyor. Müzenin sürekliliğini sağlamak için canlı tutmanız gerekiyor. Bedia hanım bundan iki yıl önce müzede bulunan bebekleri yeniledi. Bugün aldığı çok önemli bir ödülü daha bizimle paylaşıyor. Bu mekana sahip çıkmak hepimizin görevi. Ödemiş ismini Türkiye’nin her yerinde hatta Avrupa’da duyuran Bedia Akartürk, her davetimizde bizimle birlikte oluyor. Kendisine çok teşekkür ediyor, başarılarının ve yeni ödüllerinin devamını diliyoruz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama