Ödemiş Belediyesi kadrolu işçileri Toplu İş Sözleşmesiyle % 7 zam aldı

05 May 2015
10583 defa

Ödemiş Belediyesi bünyesinde çalışan kadrolu işçiler, toplu iş sözleşmesine göre % 7 zam aldı. Hizmet-İş sendikası ile yapılan ve iki yılı kapsayan sözleşmeden kadrolu çalışan yaklaşık 110 işçi yararlanıyor.

Belediye bünyesinde çalışan tüm işçilerle YSE’deki şantiyede bir araya gelen Belediye Başkanı A.Mahmut Badem sendika ile yapılan görüşmelerin sonucunu açıkladı. Badem konuşmasında hizmet alımı ve İŞKUR aracılığıyla çalışan işçilere de en kısa zamanda gerekli düzenlemenin yapılacağını belirtti. Badem sözlerine şu şekilde devam etti; “Çalışanlarımızın emeğine ve emeğinin karşılığını her fırsat vermeye çok özen gösteriyoruz. Seçim öncesinde söylemiştik. 2004-2009 hizmet dönemimde de söylediğim gibi çalışan arkadaşlarımızla hep birlikteyiz ve  yol haritamıza birlikte devam edeceğiz. Çalışanlarımızın emeklerinin karşılığını alınlarının teri soğumadan vermek benim için sözdü. Bu sözümüzü yerine getirdik. Belediyemizin piyasaya olan 28 milyar borcunu beklettik ama sizin alacaklarınızı bekletmedik. Gününde ödemeye gayret ediyoruz. Kadrolu işçilerimizin toplu iş sözleşmesi görüşmelerini tamamladık. Belediyemizin imkanları çerçevesinde %7 zam verebiliyoruz. Hayırlı olsun. Bu zam belediyemize yıllık 600  bin liralık bir yük getiriyor” dedi.  

Badem hizmet alımıyla çalışan işçilerine söz verdi

Başkan Mahmut Badem; “Belediye hizmetlerinin 4/3’ü taşeron çalışanlarla yapılıyor. Taşeron çalışanlarımızın mağdur olmaması için ciddi bir çalışma içindeyiz. Onların haklarını vereceğiz. Ödemişlilere verdiğimiz sözleri yerine getirdiğimiz gibi, taşeronlara da verdiğimiz sözü yerine getireceğiz ve hep birlikte halaylarla kutlayacağız” dedi.

 

 


Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama