Yeni Salı Pazarı Alanı İçin Kuralar Çekildi

18 Ağu 2016
836 defa

Kurban Bayramı sonrası Çilek Sokak’ta kurulacak pazar için, esnaf kura çekimini yaptı. Encümen huzurunda yapılan çekilişte esnaf yeni yerini kendi belirledi.

Ödemiş’lilerin yoğun ilgi gösterdiği Salı Pazarı’nda yapılacak yeni düzenleme çalışmasından dolayı mevcut Pazar Kurban Bayramı sonrası Çilek sokak’ta kurulmaya başlayacak.  6 bin metrekare alanda kurulacak olan yeni Pazar alanında 240 sergi yeri bulunuyor.. Yönetmelik hükümlerine göre hazırlanan yeni Pazar alanında, üreticiler, balıkçılar, peynirciler, tuhafiyeciler, manavlar gibi kategoriler belirlenerek sergi alanları ayrı ayrı yerlerde gruplandırıldı. Belediye tarafından hazırlanan yeni Pazar alanında pazarcı esnafına eşit bir şekilde davranılması amacıyla sergi yerleri kura ile belirlendi. Encümen huzurunda yapılan kura ile pazarcı esnafı kendi yerini kendi belirledi.

Belediye Başkanı A.Mahmut Badem başkanlığında yapılan kura çekimine, yoğun ilgi vardı. Başkan Mahmut Badem; “Yeni alanı düzenlerken sizlerin fikirlerini hep önemsedik. Hepinize eşit mesafede davrandık. Sergi alanlarının adil bir şekilde belirlenmesi için hepinizin huzurunda kura çekiyoruz. Pazarımız bundan sonra daha iyi şartlarda hizmet verecek” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama