Ödemiş Belediyesi’nden Esnafa Destek

25 Tem 2019
808 defa

Ödemiş Belediyesi ilçe  esnafına destek vermek, ekonomiyi canlandırmak amacıyla “Alışveriş Fest Günleri” düzenlendi. Trafiğe kapatılan caddede müzik dinletisi yapılarak, akşam saatlerinde iş yerini açık tutan esnaf satış yaptı.

Ödemiş Belediyesi, esnafa destek olmak, ekonomiye can vermek amacıyla ilçenin en yoğun alışveriş yerlerinin bulunduğu Saraçoğlu Caddesi Çınaraltı mevkiinde “Alışveriş Fest Günleri” düzenlendi. Yıllardır İlçe merkezinde alışveriş yoğunluğunun en fazla yaşandığı cadde olarak bilinen Saracoğlu Caddesi, geçtiğimiz yıl hastanenin Zafer Mahallesi’ne taşınmasının ardından cadde esnafının bir çoğu yeni hastane etrafına taşındı. Saracoğlu Caddesindeki mevcut esnafa destek olmak amacıyla düzenlenen etkinliğe Ödemişliler yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Mehmet Eriş yaptığı konuşmada; "Ödemiş'in en işlek caddesi Saraçoğlu'nda esnafımızla dayanışma içerisinde olunması, alışveriş canlılığını artırmak, beraber olmak, güzel şeyler söylemek, güzel şeyler düşünmek adına böyle bir etkinlik düzenledik. Esnafımız da bu etkinliğimizin oluşmasında fikir babalığı yaptı. Ödemiş'in değişik yerlerinde bu etkinliklerimizi sürdüreceğiz. Ödemiş'in her yeri bizim evimiz. Esnafımızın işi iyi olsun istiyoruz. Esnafımızın ekonomisi düzgün olursa, halkımızın ekonomisi düzgün olur. Bereketi güzel olsun, herkes huzurlu olsun, yüzler gülsün diye bugün böyle bir beraberlik yaşıyoruz. Katkı sağlayan oda başkanlarımıza çok teşekkür ederiz" dedi. Daha sonra Başkan Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, meclis üyeleri ve oda başkanlarıyla birlikte cadde esnafını ziyaret etti.

Etkinlik kapsamında Ödemiş Belediyesi Kent Orkestrası’nın konseri düzenlendi. Vatandaşlar, orkestranın çaldığı hareketli parçalar eşliğinde etkinlik nedeniyle trafiğe kapatılan Saraçoğlu Caddesi'nde stres attı, keyifli bir gece yaşadı. Etkinlikte çocuklar da unutulmadı. Yüzleri boyanan çocuklar, palyaçolar eşliğinde mendil kapmaca, körebe gibi çeşitli oyunlar oynayıp, gönüllerince eğlendi. Belediye ekipleri tarafından etkinliğe katılanlara lokma ve kar helvası ikram edildi. Etkinlikte Ödemişliler, akşam serinliğinde kapılarını açan mağaza ve dükkanlardan alışveriş yapıp, esnafın yüzünü güldürdü.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama