Ödemiş Belediyesi Ramazan'da 5 Bin Kişiye Sıcak Yemek Verecek

17 Mar 2023
585 defa

Ödemiş'te 6 farklı noktada iftar çadırları kurulacak

Ödemiş Belediyesi yaklaşan Ramazan ayı öncesi 5000 kişinin birlikte iftar yapabileceği iftar çadırları için hazırlıklarını tamamladı. İlçe merkezinde 6 ayrı mahallede iftar çadırı ile vatandaşlara sıcak yemek sunulacak.

Ödemiş Belediyesi tarafından bu yıl kent merkezinde 6 ayrı mahallede iftar çadırları kurularak, günde 5000 kişiye sıcak yemek verilecek. Hükümet Meydanı, Türkmen Mahallesi Perşembe Pazarı, Cumhuriyet Mahallesi Köşebaşı Camii yanı, Zafer Mahallesi Tekstil mevki, Hürriyet Mahallesi Muhtarlık Ofisi yanı ve Üç Eylül Mahallesi Gençlik Caddesi'nde kurulacak iftar çadırları için hazırlıklar tamamlandı. Ramazan ayı boyunca her gün hayırseverlerin katkılarıyla hazırlanan sıcak yemek verilecek. İftar çadırlarında hazırlanan menünün protein, vitaminler ve kalori olarak dengeli ve sağlıklı beslenmeye uygun bir şekilde oluşmasına özen gösterilecek.

ÖDEMİŞ DAYANIŞMASI SÜRÜYOR

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Tüm İslam aleminin Ramazan ayını şimdiden kutlar, tüm insanlığa huzur, barış ve kardeşlik getirmesini dilerim. Hayırsever vatandaşlarımızın katkılarıyla hazırlanan ve belediyemiz tarafından organize edilen iftar çadırlarında hemşehrilerimizle aynı sofrayı paylaşacağız. Pandemi koşulları gereği o zorlu süreçte Ödemiş mutfağında hazırlanan iftar sofralarını evlere ulaştırmış, erzak paketleriyle hemşehrilerimizin yanında olmuştuk. Bu yıl yeniden iftar çadırlarımızda aynı sofralarda aynı ekmeği bölüşmenin huzurunu ve güzelliğini yaşayacağız. Ramazan paylaşım ve dayanışma ayıdır. Yine Ödemiş Dayanışmasının en güzel örneklerini yaşayacağımıza inanıyorum. Bu anlamda Ramazan boyunca her gün 5000 kişiye sıcak yemek sunacak mutfağımıza katkı sunacak tüm hayırseverlerimize şimdiden teşekkür ederim” dedi.

HAYIRSEVERLERİN KATKILARIYLA

İftar çadırlarına katkı sağlamak isteyen hayırsever vatandaşların Ödemiş Belediyesi'ne başvurmaları gerekiyor. İrtibat telefonu: 0 (537) 384 12 72

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama