Haberler

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, millet ittifakı CHP  Belediye Başkan adayı Mehmet Eriş’i konuk etti.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Kiremitçi, İYİ Parti ilçe Başkanı Semih Alpan ve ekibinin yer aldığı ziyaret sohbet ortamında gerçekleşti. Genel çalışmalar hakkında görüşmelerin yapıldığı ziyarette, Başkan Mahmut Badem;” Güzel bir seçim süreci geçirmek hepimizin arzusu. Ortak amacımız Ödemiş’imize en iyi hizmet etmek. Demokrasimizin vazgeçilmez unsuru olan seçimlerde aday olan

Mehmet Eriş ve ekibini kutluyor, başarılar diliyorum” dedi.

 

Ödemiş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Konaklı Deve Güreşleri 10 Şubat Pazar günü yapıldı. Şenlik şeklinde geçen etkinliğe, Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 100 deve getirildi.

Geleneksel ata sporlarının sürdürülmesine önem veren Ödemiş Belediyesi, belirli periyotlarla düzenlediği yarışmalar kapsamında bu hafta Konaklı Mahallesi’nde 23. Deve Güreşlerini düzenlendi. Konaklı Arenası’nda yapılan etkinliğe Belediye Başkanı Mahmut Badem, meclis üyeleri, AK Parti Cumhur İttifakı Adayı Mimar Münir Bezmez ve  çok sayıda vatandaş katıldı. Belediye Başkanı Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Ata sporuna gönül veren sevgili hemşehrilerim, Konaklı Mahallemizde geleneksel hale gelen ve bugün 23.’sü yapılan Deve Güreşlerinde genciyle, yaşlısıyla hep birlikteyiz. Bu geleneğimizi hep birlikte sürdürmeye çalışıyoruz. Ata sporlarımızın yaşatılması amacıyla Ödemiş’te yeni bir arena yaptık. Bundan sonra ikinci deve güreşini de orada gerçekleştireceğiz. 18 Mart Çanakkale Şehitlerimiz anısında düzenlenen rahvan at yarışlarını bu yıl 17 Mart’ta yeni alanımızda yapacağız. Türkiye’nin her yerinden katılım sağlanacak büyük bir yarış alacak. 17 Mart’ta hiçbir yere söz vermeyin. Yarışlarda birlikte olalım” dedi.

Belediye Başkanı Mahmut Badem ile birlikte katılımcıları selamlayan Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, vatandaşlara seyir terası sözü verdi. Münir Bezmez; “Bu güne kadar bu ata sporumuzu düzenleyen tüm idarecilere ve Belediye Başkanlarımıza çok teşekkür ederiz. İzleyicilerin daha rahat koşullarda yarışları izlemesi ve yemeklerini yemesi amacıyla göreve geldiğimizde seyir terasları oluşturacağız. Yarışları daha rahat ortamda hep birlikte izleyeceğiz” dedi.

Daha sonra yarışları kazanlara kupa verildi.

Geleneksel ata sporlarımızdan olan Deve Güreşleri'nin sürdürülmesi amacıyla Ödemiş Belediyesi'nin katkılarıyla Pazar günü Konaklı Arenası'nda Deve Güreşi yapılacak.

Ödemiş Belediyesi'nin katkılarıyla, Ödemiş Deveciler ve Deve Güreşi Sevenler Kültür ve Dayanışma Derneği tarafından organize edilen Deve Güreşleri'nin 23.'sü, bu yıl 10 Şubat Pazar günü Konaklı Mahallesi'nde düzenlenecek. Şenlik şeklinde yapılacak organizasyona Ege ve Marmara Bölgesi'nden çok sayıda devenin katılması bekleniyor.

 

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Tarım Kredi Kooperatifleri'nin Ödemiş ve Tire'de kuracağı fabrikalar için 14 Şubat'ta ihaleye çıkacaklarının müjdesini verdi. Pakdemirli, Bozdağ Kayak Merkezi'nin gelecek kış sezonuna hazır hale getirilmesi için çalışacaklarını açıkladı.

Ödemiş Balabanlı Mahallesi ve Bademli Mahallesi'nde vatandaşlarla buluşan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, önemli mesajlar verdi. Pakdemirli'ye İzmir Valisi Erol Ayyıldız, Ödemiş Kaymakamı Kasım Fikret Dayıoğlu, AK Parti İzmir İl Başkanı Aydın Şengül, Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, AK Parti Ödemiş Belediye Başkan Adayı Münir Bezmez, kurumların temsilcileri de eşlik etti.

Ödemiş'te ilk olarak Balabanlı'da vatandaşlara seslenen Pakdemirli, "Ben de bu işlerin içindeyim sizler gibi. Bu işler kazanması zor olduğu halde bereketlidir. Çok çalışırsın ama bereketi yanında gelir. Allah'a şükürler olsun ki bu topraklardan bir Tarım ve Orman Bakanı çıktı bu konuda da sizlere, tabii en önemlisi de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a teşekkür ediyorum. Onun selamlarını sizlere getirdim. Sadece selamlarını getirmedim çiftçiye ne kadar borcumuz varsa, ne destek borcumuz varsa bunların hepsine ocak ayı itibariyle kapatıp geldim. Desteklerini almayan var mı aramızda şükür? Allah'a şükür yok. 2018 alacaklarının erken ödenmesi ile ilgili bir çalışma yapıyoruz. Yani 'Mevcut hak edişlerin hepsini ödeyebilir miyiz' diye bir çalışma yapıyoruz ama bütçe kaynakları içerisinde değerlendireceğiz" ifadelerine yer verdi.

Tarım Kredi Kooperatiflerinin Ödemiş OSB ve Tire OSB'de kuracağı fabrikalarla müjde veren Pakdemirli, şunları kaydetti: "14 Şubat'ta ihalesini yapacağız. İhalesi yapıldıktan sonra da en kısa zamanda temeli atılacak. En kısa zamanda temelini de atıp inşallah bu fabrikanın da buraya bölgemize bölgemiz ekonomisi desteğini inşallah göreceğiz. Bana toplulaştırmayla ilgili konular aktarıldı. 19 bin hektarlık alanın 12 bin hektarı tamamlanmış. Yollarla ilgili eksiklikler var. Bu sene onların da ihalelerini yapıp inşallah tamamlayacağız. Ben de önceliğe alınması için gerekli talimatı verdim."

Bozdağ Kayak Merkezi'nin Tarım ve Orman Bakanlığı'nın sorumluluk alanında olduğunu hatırlatan Pakdemirli, "Bozdağ Kayak Merkezi konumuz var. Ben de kayak seven ve zamanında da Bozdağ'a gelip kayak yapmış bir insan olarak söylüyorum; Bozdağ'ı tekrar biz inşallah önümüzdeki sene kış turizmine açmamız lazım. Gençlerimiz için çok önemli. Bozdağ'a bakın burada karları görüyorum. Bu karı kâra çevirmemiz lazım. Avusturya'da milli gelirin yüzde 50-60'ı sadece kardan geliyor. Eğer gençlerimiz burada güzelce spor yapsınlar, bir yandan da bu işten para kazansınlar, bölge ekonomisi bu işten para kazansın istiyorsak biz bu konuda üstümüze düşeni yaparız. Orman Genel Müdürümüzle de hemen ayaküstü görüştük. O da 'Önümüzdeki sezona inşallah yetiştiririz' dedi. Önümüzdeki sezona yetiştirecek şekilde" dedi.

Pakdemirli daha sonra Bademli Mahallesi'ne geçerek Yeşil Bademli Kooperatifi'nin üyelerinin katıldığı toplantıda konuştu. Tarımda dünya 6.'lığı, Avrupa 1.'liği noktasında olduklarını söyleyen Pakdemirli, "Toprak ve suyu birlikte yönetir hale geldik. Bunun yanında orman ve tarım alanlarını birlikte planlamamız gerekiyordu. İşte bunu da yapmaya başladık" diye konuştu.

Fidancılığın merkezi Bademli'de fidancılık sektörüne de önemli müjdeler veren Pakdemirli, "Bugün mevcut orman fidanlıklarından ihtiyaç fazlası olanlarını özel fidanlık sahiplerine kiraya veriyoruz. Bunun yanında ormanlık alanlarda süs bitkilerini de yetiştirilebilecek özel orman fidanlığı kurulmasında izin vermesini sağlayacağız. Bizler sizin emrinizdeyiz, sizler için varız. Ormanlık alandan geçen enerji nakil hatları ile yangın emniyet yolları. Bilirsiniz boştur o bölgeler. O yerlere de yem bitkileri ekeceğiz. Sizler hayvanlarınızı oralarda bedavaya otlatırken ormanları da korumuş olacağız. Orman vasfı bozulmuş arazileri çiftçilerimize 49 yıllığına tahsis edeceğiz. Yabani zeytin ağaçlarını da meyve verir hale getireceğiz" dedi.

Ödemiş Belediyesi Şubat ayı olağan toplantısı 04 Şubat Pazartesi akşamı Belediye Başkanı A.Mahmut Badem başkanlığında yapıldı. Gündemde yer alan 12 ve 2 ek gündem madde  oybirliği ile karara bağlandı.

Belediye Hizmet Binası Meclis salonunda yapılan toplantıda gündem maddelerinin 10’u ilgili komisyonda alınan karara göre onaylanırken, diğer maddelerde ilgili komisyonda görüşülmesi amacıyla havale edildi. Başkan Mahmut Badem, dilek ve temenniler bölümünde belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Ödemiş Belediyesi’ne Yeni Bir Başkan Yardımcısı Atandı

Belediye İşletme ve İştirakler Müdürü olarak görev yapan Ufuk Kızıler, boş bulunan 1. Derecelik Başkan Yardımcısı kadrosuna atandı. 

Konaklı Deve Güreşleri Pazar Günü Yapılacak

Ödemiş Belediyesi ve Ödemiş Deveciler ve Deve Güreşi Sevenler Kültür ve Dayanışma Derneği işbirliği ile her yıl düzenlenen Geleneksel Konaklı Deve Güreşleri 10 Şubat Pazar günü yapılacak.

Serpil Yanbastı Kreş ve Gündüz Çocuk Bakım Evi Açılıyor

Yanbastı Ailesi tarafından Ödemiş Belediyesi’ne bağışlanan Umurbey Mahallesindeki ev Kreş ve Gündüz Çocuk Bakım Evi olarak düzenleniyor. Restorasyon çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu belirten Başkan Mahmut Badem, binanın Kreş ve Gündüz Çocuk Bakım Evi olarak hizmet vereceğini söyledi.

Her Fidan Bir Gelecek

29 Oca 2019
74 defa

Üreticiye destek vermek amacıyla Ödemiş Belediyesi tarafından başlatılan “Her Fidan Bir Gelecek” Projesi kapsamında Yılanlı, Hacıhasan ve Kemer Mahallesi’nde fidan dağıtıldı.

Kırsal bölgedeki 36 mahallede ceviz, kestane ve çam fidanı dağıtımı yapan Ödemiş Belediyesi, ilçenin doğusunda bulunan Yılanlı, Hacıhasan ve Kemer Mahallesi’nde fidan dağıttı. Meclis üyeleri Şakir Gelen ve Hasan Gürgen ile daire müdürlerinin yer aldığı fidan dağıtımında 1445 ceviz, 818 kestane, 988 çam fidanı olmak üzere toplam 3251 adet fidan dağıtıldı. Her haneye belirli sayıda ceviz, kestane ve çam fidanı dağıtımı diğer mahallelerde de  devam edecek.

Ödemiş Belediyesi tarafından hanımlar için özel olarak projelendirilen Kadın Yaşam Merkezi yakında hizmete sunuluyor. Sauna, yüzme havuzu, spor alanı ve kurs alanları bulunan merkez, kadınların en çok tercih ettiği yer olacak.

Ödemiş Belediyesi tarafından İnönü Mahallesi’nde inşa edilen Kadın Yaşam Merkezi’nde hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Belediye Başkanı Mahmut Badem ve daire müdürleri açılış öncesi çalışmaları yerinde inceledi. Başkan Mahmut Badem; “Ödemiş’te çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Kadınlarımızın çocuklarıyla birlikte kaliteli vakit geçirebileceği bir merkez hizmete sunuyoruz. İçinde yüzme havuzu, sauna, spor alanları, kurs alanları, kafeteryası bulunan bu merkezde çocuklar için de özel alanlar yer alıyor.  Bodrum ve iki katlı olmak üzere hizmet verecek merkezde hazırlıklarımız tamamlanmak üzere. Açılışı önümüzdeki günlerde bir törenle gerçekleştireceğiz” dedi.

Ödemiş Belediyesi üreticiye destek vermek amacıyla başlattığı "Her Fidan Bir Gelecek" Projesi kapsamında Horzum, Çamyayla ve Tosunlar Mahallesi'nde 4.880 adet fidan dağıttı.

Belediye Başkanı Mahmut Badem, meclis üyesi Şakir Gelen, Erdal Başer ve daire müdürlerinin katılımıyla Horzum ve Çamyayla  tosunlar Mahallesi'nde fidan dağıtıldı. Mahalle sakinleriyle biraraya gelen Başkan Mahmut Badem, kırsal bölgedeki 36 mahallede her haneye belirli miktarda ceviz kestane ve çam fidanı dağıttıklarını ifade ederek,  destek olmaya çalıştıklarını söyledi. Horzum,  Çamyayla ve Tosunlar  Mahallesi'inde  gerçekleşen fidan dağıtımında 1837 adet ceviz,  1270 adet kestane ve 1773 adet çam fidanı dağıtıldı.

Ödemiş Belediyesi çalışanları Türk Kızılay'ına destek vermeye devam ediyor. Geçtiğimiz gün düzenlenen bağış kapsamında 40 ünite kan bağışı ve 2 kişi organ bağışında bulundu.

Ödemiş Belediyesi Türk Kızılay'ına destek olmak amacıyla belirli periyotlarda kan bağışı kampanyası çalışmalarına devam ediyor. Geçtiğimiz gün Belediye hizmet binası giriş katında düzenlenen kan bağışına belediye çalışanları destek verdi. Bağışta bulunmak isteyenlere, ilk olarak  Doktor Bora Bübür ile görevli personel nezdinde testler ve kontroller yapıldı. Testler sonucunda bazı kişiler kan veremezken, 40 çalışan kan bağışında bulundu. Türk Kızılay yetkileri, belediye bünyesinde düzenlenen kan bağışına destek verenlere teşekkür etti. Ayrıca iki belediye çalışanı İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafından düzenlenen organ bağışına destek oldu.

Ödemiş Belediyesi üreticiye destek vermek amacıyla geçtiğimiz hafta başlattığı ceviz, kestane ve çam fidanı dağıtımına Bıçakçı Mahallesi’nde devam etti. Bıçakçı Mahallesi’nde toplam 4544 adet fidan üreticiyle  buluştu.

Ödemiş Belediyesi kırsal bölgedeki 36 mahallede 53 bin fidan dağıtıyor. Mendegüme’deki beş mahallede dağıtılan fidanların ardından Bıçakçı Mahallesi’nde de 1728 adet ceviz, 1280 adet Kestane ve 1536 adet çam fıstığı dağıtıldı.  Meclis Üyeleri Şakir Gelen, Ali Bozkan ve Erdal Başer ile  daire müdürlerinin yer aldığı fidan dağıtım töreninde, Muhtar Yusuf Erdinç ile birlikte mahalle sakinlerine fidan dağıtıldı. Meclis Üyesi Ali Bozkan yaptığı konuşmada, fidanların Orman Bölge Müdürlüğü tarafından verildiğini, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından da yetiştirildiğini ifade etti. Her haneye 3 ceviz, 3 kestane ve 3 çam fidanı dağıtıldı. Muhtar Yusuf Erdinç ve mahalle sakinleri bu çalışmadan memnuniyetlerini ifade ederek, Ödemiş Belediyesi’ne teşekkür etti.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama