Haberler

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, Ramazan Bayramının ilk günü Belediye hizmet binasında düzenlenen bayramlaşmada vatandaşlarla bir araya geldi.

Bu yıl bayramlaşma töreni Belediye Hizmet Binasının girişinde düzenlendi.  Başkan Mahmut Badem, bayramlaşma için gelen  konukları Belediye Meclis üyeleri ve daire müdürleriyle birlikte kapıda karşıladı. Siyasi parti temsilcileri, belediye personeli, muhtarlar, sivil toplum kuruluşları temsilcileri, Gaziler Derneği ve çok sayıda vatandaş bayramlaşma törenine katıldı.  Başkan  Mahmut Badem; “Mübarek Ramazan ayını geride bırakarak, bayrama ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Her yıl olduğu gibi bu yıl da birlik ve beraberlik içinde bayramı kutluyoruz. Bayramlar, örf ve adetlerimizin sürdürülmesinde önemli günlerdir. Ödemiş’i birlikte yönetiyoruz. Muhtarlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, siyasilerimiz, vatandaşlarımız kısaca  bugün  herkes burada ve birlikte bu mutluluğu yaşıyoruz. Herkese iyi bayramlar dilerim” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bayramlaşma yaklaşık iki saat sürdü.

Ödemiş Belediyesi kültür sanat çalışmaları kapsamında düzenlenen kursların yıl sonu etkinlikleri yapıldı. Gösteri ve konserler izleyicileri büyüledi.

Kültür sanat çalışmaları kapsamında uzun yıllardır müzik, sanat, el işleri gibi farklı kategorilerde kurslar açan Ödemiş Belediyesi bu yıl 5 kategoride kurs açtı.  Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Gitar Kursu, Halk Oyunları Kursu ve Resim Kursu’nun 2016-2017 dönem sonu gösterileri Kültür Merkezi’nde yapıldı. Programa Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal, meclis üyeleri Şakir Gelen ve Erdal Başer ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Programda ilk olarak Türk Halk Müziği Korosu yer aldı. Koro,  Karadeniz ve Zeybek türküleri seslendirdi. Gitar Kursu öğrencileri ise hazırlamış oldukları repertuarla izleyicilere keyifli bir dinleti gerçekleştirdi. Türk Sanat Müziği Korosu konserinde kürdilihicazkâr makamında şarkılara yer verdi. İzleyiciler zaman zaman şarkılara eşlik etti. Gecenin sonunda Halk Oyunları ekibinin İzmir yöresi karma zeybek gösterisini gerçekleştirdi. 39 kişilik ekiple sahne alan halk oyunları ekibi izleyicileri büyüledi.

Program sonunda konuşma yapan Belediye Başkan Vekili İsmail Dadal; Kursiyerlerimizin gösterilerini beğeniyle izledik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, kutluyorum dedi. İsmail Dadal konuşmasının ardından Türk Halk Müziği Korosu eğitmeni Gazi Erdener Kaya, Türk Sanat Müziği Korosu Eğitmeni Erkan Aydın, Gitar Kursu Eğitmeni Kemal Zülal, Halk Oyunları Kursu Eğitmeni Mahmut Karagenç adına Sedat Buldan ve Resim Kursu Öğretmeni Emine Bayındır’a çiçek takdim Ederek, kursiyerlere sertifikaları dağıtıldı. Kültür Merkezi giriş katında açılan resim kursiyerlerinin sergisi de yoğun ilgi gördü.

Başkan Mahmut Badem; “Bayramlar hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı önemli günlerdendir.  Mübarek Ramazan ayında Ödemiş’in her köşesindeki insanımızla bir arada olmaya çalıştık.Ramazan Bayramı’nı fırsat bilip çevremizdeki ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza yardım elini uzatarak onların sıkıntılarının giderilmesi konusunda katkıda bulunmak hepimizin özen gösterdiği konulardır. İnsanların kucaklaştığı, dargınlıkların unutulduğu, birlik ve beraberliğin en iyi yaşandığı bayramlarımızın huzurlu bir ortamda geçmesini dilerim. Milletimizin, Ödemişli hemşehrilerimin ve tüm İslam aleminin Ramazan Bayramı’nı kutlar, barış ve huzur dolu günler temenni ederim” dedi.

Bayram Hazırlıkları tamamlandı

Ödemiş Belediyesi Ramazan Bayramı süresince vatandaşların karşılaşabileceği her türlü zorluk için gerekli tedbirleri aldı. Ödemiş Belediyesi ekipleri Bayram öncesi ve Bayram süresince nöbetçi ekiplerle vatandaşlara hizmet etmeye devam edecek.  Gıda üretimi yapan işyerlerinin rutin kontrolleri yapılarak, seyyar satıcılar için sıkı bir denetim uygulanacak. Temizlik ekipleri bayram öncesi ve bayram boyunca özellikle Pazar yerlerinde çalışmalarını sürdürecek. Cami ve ibadet yerlerinin temizliği bayram öncesi tamamlandı. Uçkunla mücadele çalışmaları program dahilinde bayram boyunca da ilaçlama çalışmalarını yapacak.

Bayramlaşma Bayramın birinci günü

Ödemiş Belediyesi’nde bayramlaşma Bayramın birinci günü (25 Haziran Pazar) saat 11:30-13:00 arasında yapılacak. Belediye hizmet binası başkanlık makamında yapılacak bayramlaşmaya tüm vatandaşlar davetlidir.

Birgi’de Kadir Gecesi

22 Haz 2017
45 defa

Ödemiş Belediyesi, Kadir Gecesi’nde Birgi Mahallesinde 2 bin 500 kişilik iftar sofrası kurdu. AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli Birgi’deki iftar sofrasında vatandaşlarla biraraya geldi.

Ödemiş Belediyesi, Kadir Gecesi’nde vatandaşların ibadet etmek için en çok tercih ettiği Birgi’de 2 bin 500 kişilik iftar sofrası kurdu. İftara AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, Kaymakam Celil Ateşoğlu,  Belediye Başkanı A.Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem, meclis üyeleri,  AK Parti İlçe Teşkilatı, daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kuran Tilaveti ve dualar yapılarak oruç açıldı. AK Parti İzmir Milletvekili Kerem Ali Sürekli, vatandaşlarla sohbet ederek, Kadir Gecesi’ni kutladı.

İmami Birgivi Mehmet Efendi’nin mezarının Birgi’de olmasından dolayı her yıl olduğu gibi bu yıl da Birgi,  Kadir Gecesi’nde ziyaretçi akınına uğradı. Ödemiş ile çevre il ve ilçelerden araç ve otobüslerle gelen vatandaşlar sabahın ilk ışıklarına kadar ziyaretlere devam etti. Trafik akışının kontrollü bir şekilde yapılması, vatandaşların mağdur etmedi. Ziyaretçiler rahat ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirdi. Başkan Mahmut Badem, eşi Nevin Badem ve Meclis üyeleri gecenin ilerleyen saatlerinde İmamı Birgivi de  dualar etti.

Ramazan etkinlikleri sona erdi

Ramazan süresince her akşam farklı bir mahallede yapılan Ramazan etkinlikleri son gösterilerini Birgi’de yaptı. . Burak Alkaş ve ekibi tarafından iftar öncesi sergilenen performans çok sayıda  çocuk ve yetişkinler tarafından büyük beğeni topladı.

Ödemiş Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında düzenlenen kursların yıl sonu gösteri, dinleti ve sertifika töreni Perşembe akşamı Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Ödemiş Belediye bünyesinde uzun yıllardır faaliyet gösteren Türk Halk Müziği Korosu, Türk Sanat Müziği Korosu, Gitar Kursu, Halk Oyunları Kursu ve Resim Kursu’nun yıl sonu etkinlikleri 22 Haziran Perşembe akşamı yapılacak. Kültür Merkezi’nde yapılacak program saat 21:30’da başlayacak. Programda Türk Sanat Müziği ve  Türk Halk Müziği Korolarının konseri, gitar kursunun dinletisi,   resim sergisi ve halk oyunları ekibinin gösterilerine yer verilecek.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, ilçede ilk defa uygulanan ekipmanların yer alacağı Macera Parkı ve ilçe merkezinde yapımı devam eden üç parkta incelemeler yaptı.

Ödemiş Belediyesi Türkmen Mahallesi’nde her yaştan vatandaşların heyecan ve adrenalin yaşanacağı ekipmanların yer aldığı  bir park inşa ediyor. Mevcut Vali Kemal Nehrozoğlu Parkı’nın yeniden düzenlenerek yapıldığı parkta çalışmalar hızla ilerlerken Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, daire müdürleriyle yerinde inceleme yaptı. Çalışmaların kısa zamanda biteceğini ifade eden Başkan Mahmut Badem; “Heyecanı seven tüm vatandaşlarımıza yönelik hazırladığımız park Ödemiş’te bir ilk olacak. Farklı ekipmanların yer alacağı parkımızda monte işlemleri devam ederken, görsel olarak şekillenmeye başladı. İp parkuru, atlama kulesi ve modüler tırmanma duvarının yer aldığı parkımızsa küçükler içinde modern oyun grupları yer alacak” dedi.

Başkan Mahmut Badem ve daire müdürleri daha sonra Süleyman Demirel mahallesi 1033 sokak ve 1076 sokak yapımı tamamlanmak üzere olan parklarda inceleme yaptı. Zafer Mahallesi 1312 sokaktaki parkın yapım işlemlerinin ise önümüzdeki günlerde başlayacağı belirtildi.

Ödemiş Belediyesi, Kadir Gecesi’nde vatandaşların ibadet etmek için en çok tercih ettiği İmam-ı Birgivi ve ilçe sınırları içindeki ibadet yerlerinde  hazırlıklarını tamamladı.

İslam aleminin en büyüklerinden İmami Birgivi Mehmet Efendi’nin mezarının Birgi’de olmasından dolayı Birgi  Kadir Gecesi’nde ziyaretçi akınına uğruyor.

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir ortamda ibadetlerini yapabilmesi için Ödemiş Belediyesi gerekli tüm önlemleri aldı. Birgi mahallesinin her tarafında temizlik çalışmaları ve mezarlıklarda ot temizliği yapılarak, ışıklandırma çalışmaları tamamlandı. Trafik akışının düzenli bir şekilde yapılabilmesi için mevcut yolların tesviyesi yapılarak,  kolluk kuvvetler işbirliğiyle trafik akışı kontrollü bir şekilde yapılacak.   İlçe sınırlarındaki tüm ibadet yerlerinin temizliğine özen gösteren Ödemiş Belediyesi, Kadir Gecesi’nde ibadet yerlerini gül suyu ile ferahlatacak.  Ramazan boyunca her akşam farklı bir mahallede yapılan Ramazan etkinlikleri de 21 Haziran Çarşamba akşamı iftar öncesi Birgi’de yapılacak. Hayırseverlerin katkılarıyla organize edilen  iftar sofrası da Birgi’de kurulacak, Kuran Tilaveti ve dualar eşliğinde vatandaşların hep birlikte oruçlarını açması sağlanacak. 

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem; “Maddi ve manevi birçok hikmet ve mağfireti bünyesinde barındıran Ramazan ayının sonuna yaklaşırken Kadir Gecesi’ne ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Maddi ve manevi güzelliklerin yaşanacağı mübarek Kadir Gecesi'nde vatandaşlarımızın ibadetlerini en iyi şekilde yapması amacıyla çalışmalarımızı tamamladık.  Kadir Gecesi’nin  tüm İslam alemine ve insanlığa barış ve huzur getirmesini diliyorum” dedi. 

Ödemiş Belediyesi, hayırseverlerin katkılarıyla düzenlediği iftar sofraları kurmaya devam ediyor. Hafta sonu Bademli ve Kaymakçı’da kurulan sofralara vatandaşlar  büyük ilgi gösterdi.

Ödemiş Belediye Cuma akşamı Bademli Festival alanına yaklaşık 2500 kişinin katıldığı iftar sofrası kurdu. Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, eşi Nevin Badem, Eski dönem Ak Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık, meclis üyeleri, daire müdürleri ve Bademli mahallesinde yaşayan vatandaşlar katıldı Kuran Tilaveti ve dualar yapılarak oruç açıldı.

Başkan A.Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Birlik beraberliğimizin arttırmak, tuz ekmeğimizi sizlerle paylaşmak için bir aradayız. İftar sofralarımızı hayırseverlerimizin katkılarıyla düzenliyoruz. Katkı veren herkese çok teşekkür ederim. Her yıl olduğu gibi Bademli mahallesinde kurulan iftar soframız Kadıoğlu Beton’un katkılarıyla hazırlandı. Teşekkür ederiz” dedi.

Eski dönem Ak Parti İzmir Milletvekili Ali Aşlık konuşmasında ise vatandaşların Ramazanını kutladı.

Kaymakçı’da 2000 kişilik iftar

Cumartesi akşamı Kaymakçı Mahallesi’nde kurulan iftar sofrasına yaklaşık 2 bin kişi katıldı. Kaymakçı Mahallesi meydanında hazırlanan iftar sonrasına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Başkan Mahmut Badem ve eşi Nevin Badem iftar öncesi vatandaşlarla sohbet etti. Meclis üyeleri, daire müdürleri ve vatandaşlar hep birlikte oruçlarını açtı.

Burak Alkaş ve ekibine yoğun ilgi

Televizyon ekranlarından Orço karakteriyle tanınan, ilçemizde çekilen Yeşil Deniz dizinde de rol alan Burak Alkaş  ve ekibi çocukların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Bu yıl her akşam farklı bir mahallede düzenlenen Ramazan etkinlikleri, merkez dışında iftar sofrası kurulan mahallerde yapılıyor. Çocukların eğlenceli yarışmalarla eğlendiği programlarda eski Ramazan eğlencelerine yer veriliyor. Çocuklar program  sonunda Burak Alkaş başta olmak üzere, oyuncularla fotoğraf çektirmek için birbirleriyle yarışıyor.

Ödemiş Belediyesi havaların ısınmasıyla birlikte uçkunla mücadele çalışmalarına başladı. Merkez ve merkeze uzak tüm mahallelerde 3 ekiple hizmet ediliyor.

Sıcak yaz günlerinde vatandaşların mağdur olmaması için sinek-sivrisinek gibi haşerelerin çoğalmaması için Ödemiş Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’nce ilaçlama yapılmaya başladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin görev alanında yer alan haşerelerle mücadele çalışmalarına Ödemiş Belediyesi 3 ekiple destek oluyor. İlçe sınırları içinde her gün 3 ekip ilaçlama yapıyor. Çalışmalar ipekböcekçiliği yetiştiricilerini olumsuz etkilememesi için 16 Haziran Cuma akşamı başladı. Ekipler her gün hazırlanan program dahilinde yaz boyunca ilaçlama çalışmalarını gerçekleştirecekler.

Ödemiş ve kent dışından dinlenmek veya piknik yapmak üzere hafta sonları  tercih edilen, en çok ziyaretçinin geldiği Birgi-Bozdağ- Gölcük mahallelerin de ise her hafta ilaçlama yapılacak.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem 18 Haziran Pazar günü kutlanacak Babalar Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Başkan Mahmut Badem; “Bizlere zorluklarla başa çıkmayı, güzellikleri paylaşmayı öğreten, ailenin koruyucusu en değerli varlıklarımız babalarımız, ailemizin temel direğidir. Bize güç veren, şefkat ve sevgisini esirgemeyen, geleceğe hazırlanmamızda ve sosyal hayata atılmamızda en önemli varlık sebeplerimizden biri olan babamızın tek isteği çocuklarına iyi bir gelecek hazırlayabilmek, onların başarılarıyla gurur duymak, vatana ve millete faydalı olduklarını görebilmektir.  Bizler de yaşamımız boyunca onlara layık evlat olmak için gerekli özeni göstermeliyiz.

Hayatı boyunca maddi ve manevi bütün imkânlarını ailesi için seferber eden, çocuklarına karşı merhamet sahibi,  tecrübeleri ile her zaman yol gösterici olan kocaman yüreklerine dünyayı sığdıran tüm babaların ve baba adaylarının  “Babalar Günü’nü” kutluyorum. Ebediyete intikal eden babalarımızı da rahmetle anıyorum” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama