Haberler

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından, hudutlarımızda ve bölgede güvenlik ve istikrarı sağlamak maksadıyla, 20 Ocak Cumartesi günü Suriye’nin kuzeybatısında Afrin bölgesinde, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ’a mensup teröristleri etkisiz hale getirmek, dost ve kardeş bölge halkını bunların baskı ve zulmünden kurtarmak üzere,  “Zeytin Dalı Harekatı” başlatıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem yayımladığı mesajda; " Ülkemize ve milletimize yönelen tehditlere bugüne kadar müsaade etmedik, bundan sonra da müsaade etmeyeceğiz. Zeytin Dalı Harekatına katılan tüm güvenlik güçlerimize Allah güç ve kuvvet versin. Ordumuzu muzaffer kılsın'' dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, Bilecik Belediye Başkanı Selim Yağcı'yı ziyaret etti.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, ilçemizde inşa edilecek  Entegre Katı Atık Yönetimi Projesi için Bilecik'te bulunan tesislerde inceleme yaptı.  Hexagon Katı Atık Yönetimi Direktörü  Muammer Ordukaya ile birlikte Bilecik'teki tesislerde inceleme yapan Başkan Mahmut Badem, tesisin çalışmalarını hakkında yetkililerden bilgi aldı.  Başkan Mahmut Badem; "Ödemiş Belediyesi'nin çöp toplama işini üstlenen Biosun Ödemiş firması, önümüzdeki günlerde kentimizde kuracak olduğu Entegre Katı Atık Projesi’nin temelini atacak. Firmanın Bilecik'te bulunan tesislerini  inceledik. Bu vesile ile Bilecik Belediye Başkanımız Selim Yağcı'yı ziyaret ettik.  Belediye çalışmaları ve projeleri değerlendirdik. 36 Osmanlı Devleti Padişahlarının hayatının anlatıldığı Tarihi Şeridi Projesini gördük. Misafirperverliğinden dolayı çok  teşekkür ederim" dedi.

Ödemiş Belediyesi kırsal mahallelerde 7 düğün salonu yaptı. Güney, Demirdere, Küre, Küçükören, Kızılcaavlu, Alaşarlı ve Pirinçi Mahallesinde yapılan düğün salonları özellikle kış aylarında mahalle sakinlerinin ihtiyaçlarını önemli bir şekilde karşılıyor.

Ödemiş Belediye Başkanı Mahmut Badem, özellikle kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların yaşam kalitesini yükseltmek ve yaşadıkları yerde tüm ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla çalışmalarını yürütüyor. Bu çalışmalar kapsamında Güney, Demirdere, Küre, Küçükören, Kızılcaavlu, Alaşarlı ve Pirinçi Mahallesinde düğün salonu yapıldı. Başkan Mahmut Badem, meclis üyesi Erdal Başer ve daire müdürleri ile birlikte geçtiğimiz gün Pirinççi Mahallesi’nde yapılan düğün salonunda inceleme yaptı. Başkan Mahmut Badem; “Kırsal mahallelerde yaptığımız düğün salonları özellikle yağmur ve soğuğun olduğu bu mevsimde düğün, nişan gibi merasim yapacakların ihtiyaçlarını önemli bir oranda karşılıyor. Muhtarlarımız aracılığıyla eksiklerimiz gidermeye çalışarak, halkımızın ihtiyaçlarını karşılıyoruz” dedi.

Ödemiş Belediyesi tarafından açılan Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi’ni, üç günde yaklaşık 1.500 öğrenci ziyaret etti.

Ödemişli Folklör Araştırmacısı İzzet Kocadağ tarafından hazırlanan Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi, 15 Ocak Pazartesi günü Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde açıldı. Çocuklar kadar büyüklerin de ilgisini çeken sergiye her gün yüzlerce ziyaretçi geliyor. Özellikle ilköğretim öğrencilerinin ilgi gösterdiği sergide, yetişkinlerde çocukluk anılarını hatırlıyor. Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’in eşi Nevin Badem ve Başkan Yardımcısı Sibel Özbudak sergiyi gezdi. Bez bebekler, kargıdan tabanca, gazete kağıdından uçurtma (kasnaklı), topaç gibi geçmiş dönemlerde çocukların kendi yaptıkları oyuncakların yer aldığı sergi, ziyaretçi akınına uğradı. Üç günde yaklaşık 1.500 kişinin ziyaret ettiği sergide, çocuklar geçmiş döneme ait oyuncaklarla oynamanın tadını çıkarıyor. Sergi 28 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

Ödemiş Belediyesi’nin Haydi Çocuklar Sinema’ya sloganıyla başlattığı ücretsiz sinema günlerinde öğrenciler film izleme keyfi yaşıyor. Sinema izleyen öğrencileri ziyaret eden Başkan Mahmut Badem, 16 bin öğrencinin sinema izleyeceğini belirtti.

Ödemiş Belediyesi ilçedeki ilk ve orta öğretim öğrencilerine yönelik düzenlediği sinema günleri geçtiğimiz hafta başladı. Her gün farklı okullardan gelen yaklaşık 200 öğrenci Kültür Bakanlığı tarafından onaylanan filmleri Saray Sinema’da izliyor. Belediye Başkanı Mahmut Badem ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut sinema izlemeye gelen öğrencileri ziyaret etti. Öğrencilerle sohbet eden Başkan Mahmut Badem; “ Sizler Ödemiş merkezde yaşayan öğrencilersiniz. Bir çoğunuz sinemaya aşina olabilir fakat aranızda sinemaya ilk kez gelenler de var. Benim çocukluğumda bu kentte 3 kapalı 4 yazlık sinema vardı.  Sinema kültürünün olduğu bir kentti burası. Zamanla çocuklarımızın sosyal medya alışkanlıklarıyla sinema ve tiyatro kültürünü kaybettiğini gözlemledik. Kültür Bakanlığımızdan onaylanan filmleri sizlere izletmek ve sinema kültürünü kazandırmak istedik. Mayıs sonuna kadar devam edecek bu uygulamayla ilçemizdeki 16 bin öğrenci sinemaya gelecek” dedi.

 

Ödemiş Belediyesi tarafından açılan Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi, geçmişle günümüz arasında köprü kuruyor. Sergide geçmişten günümüze bin 500 oyuncak yer alıyor.

Ödemiş Belediyesi, İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Gelenekten Geleceğe  Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi” 15 Ocak Pazartesi günü düzenlenen törenle açıldı. Törene Belediye Başkanı Mahmut Badem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut, daire müdürleri ve öğrenciler katıldı. Ödemişli Folklör Araştırmacısı İzzet Kocadağ tarafından hazırlanan sergide, bin 500 oyuncak yer alıyor. İzzet Kocadağ yaptığı konuşmada; “Ben Ödemişli bir çocuk olarak, oyuncakları büyüklerimizden yaparak öğrendim. Bu oyuncakları tekrar gün yüzüne çıkarmak için böyle bir sergi düzenledik” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Metin Ender Karabulut konuşmasında; “Eğitimin en önemli görevlerinden biri de kültürel aktarımın sağlanmasıdır. Bu anlamda düzenlenen sergi için Belediye Başkanı Mahmut Badem ve Ödemiş Belediyesi’ne çok teşekkür ederiz” dedi.

Başkan Mahmut Badem yaptığı konuşmada; “Biz kendi çocukluğumuzda telden bir araba yaparak oynardık. Kendi hayalimizde oyuncaklar tasarlayarak, limon kasalarından ya da tellerle oyuncak yapardık. Sergide, büyüklerimizin nasıl oyuncaklarla çocukluk geçirdiğini göreceksiniz. Sergiyi gezdiğinizde hayalinizde canlanacak. Teknolojinin gelişmesiyle geldiğimiz noktada her şeyin değiştiğini görüyoruz. Bu sergi bizim dünden bugüne ve geleceğe taşıyacağımız bir sergi olacak” dedi.

Çocuklarla birlikte sergiyi gezen Başkan Mahmut Badem, kendi çocukluğundaki oyuncaklar hakkında bilgiler verdi. Daha sonra çocuklara macun dağıtıldı.

Ödemiş Belediyesi, Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımın ölümünün 95.yıl dönümünde unutmadı.

Belediye Başkanı A.Mahmut Badem’in eşi Nevin Badem, Başkan Yardımcısı Sibel Özbudak, daire müdürleri, belediye çalışanları ile Kız Meslek Lisesi öğretmen ve öğrencilerinin katılımıyla Zübeyde Hanım Kız Meslek Lisesi önündeki büste çelenk konuldu.

Nevin Badem yaptığı açıklamada; “Büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanımı 95.ölüm yıl dönümünde saygı ve rahmetle anıyoruz. Zübeyde Hanım, Atatürk gibi büyük bir lideri, dünyaya kazandırmıştır.  Zübeyde Hanım, kadınlara hak ettiği değeri tüm toplumlardan önce veren bir evlat yetiştirmiştir. Zübeyde Hanımın şahsında tüm annelerimizi bir kez daha saygıyla anıyoruz” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle yerel ve ulusal basın mensupları temsilcileriyle biraraya geldi. Başkan 4 yıllık belediye çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Başkan Mahmut Badem’in önemli bir programı nedeniyle ertelenen Çalışan Gazeteciler Günü yemeği 15 Ocak 2018 tarihinde yapıldı. Ahrandı Aile Restorantta yapılan programa Belediye Meclis Üyeleri Şakir Gelen ve İsmail Dadal, Başkan Yardımcısı Sibel Özbudak ve ilçede görev yapan ulusal ve yerel basın temsilcileri katıldı. Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Başkan Mahmut Badem; “Toplumun haber alma özgürlüğü adına doğru, ilkeli ve objektif görev anlayışıyla mesleğini yerine getiren tüm basın çalışanlarımızı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diyorum” dedi.

Belediye çalışmaları hakkında gelen bilgiler veren Mahmut Badem, hükümet desteğiyle ilçede yapılan projeler ile  belediye çalışmaları ve projeleri hakkında sunum eşliğinde bilgiler verdi.

Ödemiş Belediyesi’nden çocuklara özel bir sergi açılıyor. Gelenekten Geleceğe Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi, çocuklar kadar büyülerin de ilgisini çekecek.

Ödemiş Belediyesi, İzmir Valiliği İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen “Gelenekten Geleceğe  Çocuk Oyunları ve Oyuncakları Sergisi” 15 Ocak Pazartesi günü açılıyor.  Unutulmaya yüz tutmuş geleneksel oyun ve oyuncakların tanıtımı ve bu geleneğin yeni nesillere aktarmak amacıyla düzenlenen sergi Yıldız Kent Arşivi ve Müzesi’nde açılacak.  15  Ocak Pazartesi günü saat 10:00’da yapılacak törenle açılacak sergide bin 500 oyuncak bulunuyor. Geçmiş dönemlere damgasını vuran oyuncakların yer aldığı sergi 28 Ocak tarihine kadar açık kalacak.

Ödemiş Belediye Başkanı A.Mahmut Badem, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Mahmut Badem; “Basın, demokrasinin temel taşlarından biridir. Bireyin haber alma hakkını sağlayan, doğru, ilkeli ve tarafsız görev anlayışıyla kamuoyunu bilgilendiren basın kuruluşları, toplumu düşünmeye, araştırmaya ve doğru sonuçlara ulaşmaya yönlendiren en etkili araçlardan biridir. Doğru bilgiyi kamuoyuna ulaştırmak için görevini her koşulda yerine getirmeye çalışan basın temsilcileri, halkımızın gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olarak çeşitli sosyal, kültürel ve ekonomik gelişmeleri gündeme taşımaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle, değerli basın çalışanlarımızın "10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü"nü kutlar, çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama