Haberler

Sağlık, huzur ve bereket içinde birlikte nice bayramlara...
Yeniden sağlıkla bir araya gelip bayramlaşacağımız günlerin umuduyla Ramazan Bayramımız kutlu olsun.
 

Ödemiş Belediyesi tarafından 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde düzenlenen resim ve şiir yarışmalarının sonuçları belirlendi.

ŞİİR YARIŞMASI:

İlkokul kategorisi:

1. Ege Berk Çörtük (Zafer İlkokulu)

2. Fatıma Duru Albayrak (Anafartalar İlkokulu)

3. İrem Naz Günal (İstiklal İlkokulu)

Mansiyon: Derin Çetindaş (Atatürk İlkokulu)

Mansiyon: Eflin Akkaş (İstiklal İlkokulu)

Mansiyon: Paşa Ali Koçak (Zafer İlkokulu)

Ortaokul kategorisi:

1. Ege İzleyen (Özel Ödemiş Sınav Ortaokulu)

2. Doğan Kımıl (50. Yıl Ortaokulu)

3. Melek Çağ (Ödemiş Ortaokulu)

Mansiyon: Erkam Coşkun (Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu)

Mansiyon: Defne Arslan (Özel Dünya Ortaokulu)

Mansiyon: Sude Akça (50. Yıl Ortaokulu)

“HAYALİMDEKİ 23 NİSAN” TEMALI RESİM YARIŞMASI

İlkokul kategorisi:

1. Eda Ahı (Zafer İlkokulu)

2. Muhammet Başoğlu (İnönü İlkokulu)

3. Fatıma Duru Albayrak (Anafartalar İlkokulu)

Mansiyon: Ilgın Kaçar (80. Yıl Efe İlkokulu)

Mansiyon: Nida Parlar (Özel Dünya İlkokulu)

Mansiyon: Eslim Akkaş (İstiklal İlkokulu)

Ortaokul kategorisi:

1. M.Nur Kırbay (50. Yıl Ortaokulu)

2. Ceren Dereli (Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu)

3. Gamze Nur Ürün (Cumhuriyet Ortaokulu)

Mansiyon: İlker Eskin (Ödemiş Ortaokulu)

Mansiyon: Deniz Bilgiç (50. Yıl Ortaokulu)

Mansiyon: Dilay Nalbantoğlu (Mustafa Ayşe Yanbastı Ortaokulu)

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 101. yıl coşkusu Ödemiş’te sokak sokak, balkon balkon yaşandı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, üstü açık araçlar ve belediye araçlarından oluşan konvoyla marşlar eşliğinde Ödemişlilerin bayramını kutladı. Saatler 19.00’u gösterdiğinde Ödemişliler balkonlarda tek yürek olup İstiklal Marşı’nı okudu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ve TBMM’nin kuruluşunun 101. yılı Ödemiş’te coşku ve heyecanla kutlandı. Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında kısıtlamalar nedeniyle evlerinde kalmak zorunda olan Ödemişliler için bayram coşkusunu cadde ve sokaklara taşıdı.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve ilçe protokolünün katılımıyla Hükümet Meydanı’nda düzenlenen çelenk sunma töreninde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Ödemiş Belediye Bandosu eşliğinde Saygı Duruşu gerçekleştirilip İstiklal Marşı’nın okunması sonrası resmi program sona erdi.

Başkan Eriş, Ödemişlilere seslendi

Program sonrası Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, belediye anons sistemi aracılığıyla Ödemişlilere seslendi. Başkan Eriş şunları söyledi: Dünyada çocuklara armağan edilmiş olan tek bayram olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun! ‘Yalnızca büyük bir lider geleceği çocuklara emanet eder’ diyerek şükranlarımızı sunduğumuz Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve 101 yıl önce ulusal egemenliğimizi tüm dünyaya ilan eden Birinci Meclis’in üyelerini saygıyla anıyoruz.

Ebedi liderimiz Atatürk’ün Amasya Genelgesi’nde ‘Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır’ ifadeleriyle temellerini attığı Türkiye Büyük Millet Meclisi, 23 Nisan 1920’den itibaren Türk Milleti’nin çelik gibi sağlam iradesinin tek temsilcisi olmuştur.

Türk Milleti adına meşru bağımsızlık mücadelesini tüm dünyaya haykıran ve yöneten Türkiye Büyük Millet Meclisi bu eşsiz özelliğiyle dünyadaki tek Gazi Meclis’tir. Top sesleri Ankara’dan duyulurken Atatürk’ün liderliğinde Kurtuluş Mücadelemizi yöneten Gazi Meclis’in ruhu, Çanakkale’de kendi cenaze namazını kılanların, vatanını canından aziz bilenlerin ruhudur.

İşgale boyun eğmeyip ‘Senle başla bitiren bulunur’ diyerek yola çıkan Hasan Tahsin’in,  Hacı İlyas tepelerinde düşmana ilk kurşunu sıkarak destan yazanların ruhudur Gazi Meclis’in ruhu. Gazi Meclis’in ruhu, 26 Ağustos’tan 9 Eylül’e dek hiç durmadan yürüyen kahramanların ruhudur.

Kardeşlikle, birlik-beraberlikle ve hukukla güçlenen bu ruhun bizlere mirası, ateş ve kanla kazanılmış bağımsızlığımız, eşsiz devrimlerle yükselen Cumhuriyetimiz ve millet egemenliğine dayanan demokrasimizdir. Biz bu ruhu yüreğimizde taşıdığımız müddetçe, bağımsızlığımıza, birliğimize, demokrasimize zarar vermeye kalkışanların sonu her zaman hüsran olacaktır.

Mustafa Kemal’in “Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir” sözü yegâne yol göstericimizdir. Bugün ve daima, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin ve O’nun kurucu ilkeleri olan Atatürk ilke ve devrimlerinin sahibi ve koruyucusu Büyük Türk Milleti’dir.

Bizlere düşen görev Büyük Önderimiz Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe ilerlemek, Cumhuriyetimizin kazanımlarına sahip çıkmaktır. Bu yolda yürümeye and içenler olarak bir an bile yorulmayacağız. Bugünün küçükleri, yarının büyükleri olan çocuklarımıza millet egemenliğinin, adaletin ve demokrasinin önemini anlatmak ve aşılamak aydınlık geleceğimize olan borcumuzdur.

Böylesine anlamlı bir günde gönül isterdi ki el ele, kol kola, omuz omuza meydanlarda ve stadyumlarda bayram sevincini yaşayalım. Ama Koronavirüs salgını bu yıl da bizlerin bayram sevincini evlerimizde, birbirimizden uzakta yaşamamızı zorunlu kılıyor. Hep birlikte önlemlerimizi eksiksiz uygulayıp bu zor günleri atlattığımızda Ulusal Bayramlarımızı yine bir arada, yine coşkuyla kutlayacağımıza yürekten inanıyorum.

Şartlar ne olursa olsun, yüreğimizde vatan, bayrak, Atatürk sevgisi olduğu sürece hiçbir güç bizi birbirimizden ayıramaz.  Mustafa Kemal’in öğrencileri olarak balkonlarımızı ve pencerelerimizi Şanlı Bayraklarımızla süsleyip bayram yerine çevirerek asıl birlikteliğin yüreklerde olduğunu bir kez daha tüm dünyaya göstereceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yılını heyecan ve gururla kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk, silah ve dava arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve rahmetle anıyorum”

Cadde cadde, sokak sokak bayram sevinci

Daha sonra Ödemiş Belediyesi’nin üstü açık tur araçları ve hizmet araçlarından oluşan konvoy, kentin cadde ve sokaklarını marşlar ve çocuk şarkıları eşliğinde turladı. Türk Bayrakları ve Kırmızı-Beyaz balonlarla süslenen araçları gören çocuklar büyük sevinç yaşadı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş ve Belediye Meclisi üyeleriyle birlikte Ödemişlilerin, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Ödemişliler, balkonlardan ve pencerelerden coşkuya ortak oldu. Çocuklar Ödemiş Belediyesi konvoyunu Türk Bayraklarıyla karşıladı.

Daha sonra 19.00’da belediye anons sistemi aracılığıyla yapılan yayınla hep bir ağızdan İstiklal Marşı okundu.

 

Ödemiş Belediyesi “Sıfır Atık Projesi” kapsamında düzenlediği  birinci sınıf Atık Getirme Merkezi  hizmet vermeye başladı. Merkezde 13 grup atık biriktirilmektedir.

Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Üç Eylül Mahallesi  Mezbaha Sokak No: 4  adresinde oluşturduğu Atık Getirme Merkezi’nde basın mensuplarıyla biraraya gelerek, bilgilendirme yaptı. Başkan Mehmet Eriş; “Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmenin birinci koşulu yaşam alanlarımızı korumaktan geçer. Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakmayı hedefliyoruz. Salgın süreci, doğanın ne kadar önemli olduğunu bizlere bir kez daha gösterdi. Ülkemizde başlatılan sıfır atık projesinin en büyük kazanımlarından biri sürdürülebilir kalkınmanın hayata geçmiş olması. Çünkü sıfır atıkla beraber israfın önlenmesi, kaynakların daha verimli kullanılması, atık oluşumunun engellenmesi veya minimize edilmesi daha da kolay hale gelmiş oluyor. Bu bağlamda, zararlı atıkların doğadan temizlenmesi ve yeniden üretime kazandırılabilmesi adına önemli bir tesisi hizmete sunuyoruz. Her yıl tonlarca atık bu sayede bertaraf edilecek. Gelecek nesillere daha sağlıklı bir çevre bırakabilmek için kalıcı önlemler almamız gerektiğinin bilinciyle, doğamıza sahip çıkmayı sürdüreceğiz.

Vatandaşlarımızın ve saha ekiplerimizin topladıkları atıkları getirebileceği merkezimizde, geri kazanılabilir atıkların diğer atıklarla karıştırılmadan kaynağında ayrı toplanmasını sağlamış olacağız. Toplanan atıkların, bakanlık tarafından lisanslı ve anlaşma yaptığımız firmalar aracılığıyla geri dönüşümü sağlanacaktır. Merkezimizin sürdürülebilir bir atık yönetim sisteminin temel yapı taşlarından biri olacağına inanıyoruz.

Önümüzdeki günlerde hizmete sunulacak ve alanında  Avrupa’nın en büyük katı atık yönetim tesisi olarak hizmet verecek olan Biosun Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetim Tesisi’nde çalışmalar daha düzenli bir şeklinde yapılacak. Küçük Menderes havzası olarak adlandırdığımız Ödemiş, Tire, Kiraz, Beydağ, Bayındır, Torbalı ve Selçuk ilçelerinde ortaya çıkan katı atıklar ayrıştırılıp, ambalaj atıkları geri dönüşüm sanayisine hammadde olacak. Organik atıklardan ise elektrik enerjisi ve gübre üretilecek. Çevremizi ve altından değerli topraklarımızı koruyan bu tesis elektrik enerjisi üretimiyle de ülke ekonomimize büyük bir katkı sağlayacaktır.

Atıkların kaynağında ayrı toplanmasında, taşınmasında ve atık getirme merkezlerinde biriktirilmesinde, çevre ve insan sağlığına zarar vermesini önleyecek tedbirler alınmıştır. Ahşap, cam, plastik, metal, giysi, kâğıt, tıbbi atık, pil ve yağ gibi 13 farklı alanda depolama hizmeti ilçemize hayırlı olsun”dedi.

 

“SİZ EVDE KALIN, İFTAR SOFRASI KAPINIZDA!”

Ödemiş Belediyesi geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Ramazan ayında iftar sofralarını ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin evlerine taşıyacak.

Hayırsever Ödemişlilerin destekleriyle her yıl kentin farklı noktalarında iftar çadırları kuran Ödemiş Belediyesi, Koronavirüs salgını sonrası dönemde sıcak yemek desteğini ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırıyor. Geçen yıl 2 bin 500'e yakın haneye günlük sıcak yemek ulaştıran Ödemiş Belediyesi, muhtarlıklar aracılığıyla yine ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacak. Hijyenik bir ortamda, protein, vitaminler ve kalori yönünden dengeli beslenmeye uygun şekilde hazırlanacak sıcak yemek çeşitleri pandemi kurallarına uygun biçimde iftar saatine göre ihtiyaç sahiplerinin evlerine ulaştırılacak.

Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da "Siz evde kalın, iftar sofrası kapınızda" sloganıyla düzenlenecek Ramazan dayanışmasına katkı sunmak isteyen hayırseverler, 0533 896 13 34 numaralı telefondan başvuruda bulunabilirler. Ayrıca yardımlar 125. Yıl Kültürpark karşısındaki Ödemiş Belediyesi Nikah Sarayı ve Kongre Merkezi'ndeki mutfağa teslim edilebilecek.

Eriş: "Mutfağımız Ödemiş'in mutfağı"

Hayırsever Ödemişlilerin desteğiyle her gün sıcak yemek desteğinin adreslere ulaştırılacağını kaydeden Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Paylaşma ve dayanışma ayı olan Ramazan ayında pandemi kuralları gereği iftar çadırlarımızı kuramıyoruz. Gönül isterdi ki büyük sofralarda büyük Ödemiş ailesi olarak buluşalım fakat şimdi kurallara eksiksiz uymak zorundayız. Şartlar ne olursa olsun zorda kalana, darda olana el uzatmaya devam edeceğiz.

Aynı ekmeği bölüştüğümüz iftar sofralarımızı geçen yıl olduğu gibi bu yıl da ihtiyaç sahibi hemşehrilerimizin evlerine ulaştıracağız. Muhtarlarımızla birlikte ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın yanında olacağız. Ülkece zor günlerden geçtiğimiz bu dönemde en büyük gücümüz dayanışmamız olacaktır. Bu zorlukları dayanışmayla geride bırakacağız. İnanıyoruz ki gelecek yıllarda yine iftar çadırlarımızda buluşacağız.

Ramazan boyunca her gün hayırsever hemşehrilerimizin de destekleriyle mutfağımız Ödemiş'in mutfağı soframız Ödemiş'in sofrası olacak. Hayırsever Ödemişlilerin desteğini bekliyoruz. Bu dayanışmaya katkı sunacak, bizimle gönül zenginliklerini paylaşacak hemşehrilerimize şimdiden teşekkürlerimizi sunuyorum Ödemiş ailesi adına. Hayırlı Ramazanlar diliyorum” diye konuştu.

Ulusal egemenliğimizin simgesi Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun 101. yılında, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızı gurur ve heyecanla kutluyor; dünyada çocuklara bayram armağan eden ilk ve tek lider olan Mustafa Kemal Atatürk'ü, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyorum.
 
Mehmet Eriş
Ödemiş Belediye Başkanı

Haydi çocuklar !

Ödemiş Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımızın 101. yılı kutlama etkinlikleri çerçevesinde "Şiir ve Resim Yarışması" düzenliyor.

Ödemiş'teki ilkokul ve ortaokul öğrencilerimizin katılımıyla yapılacak yarışmanın son başvuru tarihi: 21 Nisan 2021

İlkokul ve ortaokul kategorilerindeki yarışmanın başvurular, Ödemiş Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'ne ve online olarak This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. adresine yapılabilecek.

Bilgi için: 0232 545 11 99 - 0533 896 13 30

Şiir Yarışması Şartnamesi:
https://www.odemis.bel.tr/dosyalar/genel/2021_23_Nisan_Siir_Yarismasi_Sartnamesi.pdf

Resim Yarışması Şartnamesi:
https://www.odemis.bel.tr/dosyalar/genel/2021_23_Nisan_Resim_Yarismasi_Sartnamesi.pdf

İzmir’i etkisi altına alan soğuk ve yağışlı hava Küçük Menderes havzasında kar yağışıyla yüzünü gösterdi. Ödemiş’te Bozdağlar ve Aydın Dağları’ndaki yerleşim yerlerinin yanı sıra Birgi ve Bademli tamamen beyaza büründü. Kaymakçı, Çaylı ve Yolüstü çevrelerinde yıllar sonra ilk kez kar yağışı etkili oldu. Ödemiş Belediyesi, kar mesaisine kaldığı yerden devam etti.

Kış mevsiminde kar yağışının etkili olduğu günlerde Bozdağlar ve Aydın Dağları üzerindeki mahallelerde yolları açık tutmak üzere mesai yapan Ödemiş Belediyesi ekipleri, 25 Mart’ta etkili olan kar yağışı sonrası alarma geçti.

Birgi’den itibaren Hacıhasan-Kemer-Yılanlı ve Üçkonak-Kutlubeyler-Cevizalan güzergahlarında kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiren Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Gölcük Yaylası-Ovacık-Tekke-Bozdağ güzergahında gün boyunca kar mücadelesini sürdürdü. Kaymakçı, Çaylı, Yolüstü ve civarındaki mahallelerde yıllar sonra ilk kez etkili olan kar yağışı sonrası tarım alanları karla kaplandı.

Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Mart ayında bölgemizde bu denli etkili kar yağışı uzun zamandır görülmemişti. Bozdağlar ve Aydın Dağları’nda görsek de bu kez ovada da bir anlamda sürprizi yaşamış olduk. 1990’lardan sonra ilk kez Yolüstü, Kaymakçı, Çaylı gibi ova bölgelerimiz de kar yağışı aldı. Birgi ve Bademli’de de kar etkili oldu. Kar yağışı sonrası ulaşımda yaşanabilecek aksaklıklara karşı tüm kış mevsiminde olduğu gibi ekiplerimiz dağ yollarında müdahalelerde bulundular. Farklı güzergahlarda aynı anda kar küreme ve tuzlama çalışmaları yapılarak yollar açık tutuldu.

İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile koordineli şekilde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Meteorolojik raporları sürekli takip ediyoruz. Yollarımız hep açık olsun diye ekiplerimiz teyakkuzda. Karlı bölgelerdeki yolları kullanmak zorunda olan sürücülerimizin araçlarında mutlaka kış lastiği ve zincir bulundurmaları gerektiğini bir kez daha hatırlatıyoruz. Kar mücadelesindeki tüm ekiplerimize kolaylıklar diliyoruz” dedi.

Ödemiş Belediyesi’nin çocukların ve gençlerin eğitimine destek amacıyla hayata geçirdiği Eğitim Kompleksi projesinde temel atma heyecanı yaşandı. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Bu binanın her katında eğitime destek geleceğe yatırım olacak” diyerek projede emeği olanlara ve destek verenlere teşekkür etti.

Ödemiş Belediyesi’nin eğitime destek projesi Eğitim Kompleksi’nin temeli törenle atıldı.  Ödemiş’te Atatürk Mahallesi Yarbay Caddesi’nde Kaymakamlık tarafından belediyeye tahsis edilen arsada inşa edilecek kompleksin temel atma törenine Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Mutahhar Ateş, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahattin Gengörü, Ödemiş İlçe Emniyet Müdürü Hasan Özge ile belediye başkan yardımcıları, belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Saygı Duruşu’nda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan temel atma töreninde konuşan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Eğitim Kompleksi projesinin örnek bir dayanışmanın eseri olduğunu ve Ödemişli çocuklar ve gençler için güzel bir eğitim yuvasının kente kazandırıldığını belirtti.

Cumhuriyet Bayramı’nda açılış hedefi

Başkan Eriş, “Bir eğitim yuvasının temelini hep beraber atıyoruz. Burada Kaymakamlığımıza ait bir lojmanımız vardı. Gerekli görüşmeler yapıldıktan sonra Sayın Kaymakamımızın oluru, Sayın Valimizin onayıyla birlikte eğitime destek için böyle koşullu bir tahsis sağlandı. Bu projenin oluşmasında güzel bir dayanışma da söz konusu. Ödemiş’te bulunan mimar ve mühendis arkadaşlarımızın ortaklaşa projesidir. Proje onlara ait. Çok teşekkür ediyorum Ödemiş adına bu beraberliği yaşattıkları için. Zemin katı okul öncesi eğitim için hizmet verecek. Diğer üç katta geleceğe hazırlanan gençlerimizin eğitimlerine destek sunacak kurs ve etüt merkezi, laboratuvarlar bulunacak. Huzur içerisinde ders çalışıp sınavlara hazırlanabilecekleri bir eğitim yuvası olacak. Bu binanın her katında eğitime destek, geleceğe yatırım olacak” dedi. Projede emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Eriş, açılışını Cumhuriyet Bayramı’nda hep birlikte yapmayı hedeflediklerini söyledi.

Ödemiş Kaymakamı Fatih Aksoy, “Güzel bir vesile ile beraberiz. Başkanımız da ifade etti, bu alan daha önce farklı bir rolle hizmet ediyordu ilçemize. Önümüzdeki günlerde inşaat tamamlandığında daha güzel bir şekilde eğitim rolüyle ilçemize hizmet verecek. Projede emeği geçen Belediye Başkanımıza, çalışma arkadaşlarına ve proje müelliflerine çok teşekkür ediyorum. Açılışında da dileriz hep beraber oluruz. Hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum” dedi.

1077 metrekare inşaat alanına sahip Ödemiş Belediyesi Eğitim Kompleksi’nin zemin katında 36-72 ay arası çocuklar için Gündüz Bakımevi yer alacak. Dört katlı Eğitim Kompleksi, sınavlara hazırlanan öğrenciler için kurs merkezi, Dijital Eğitim Laboratuvarı, kütüphane ve etüt merkezi ile Ödemişli çocukların ve gençlerin hizmetinde olacak.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama