Haberler

Belediyemizin bayramlaşma töreni 9 Nisan Salı günü (Arefe) günü saat 11.00'de Park Kafe'de. Bayram sevinciyle buluşmak dileğiyle...

Dinlenmemek üzere bu yoldayız...
Ebedi Liderimiz Atatürk’ün huzurunda Şehitlerimizin ve Gazilerimizin aziz hatıralarına layık olmak için, 133 bin Ödemişliye eşit ve adil hizmet için söz verdik. Halkçı ve sosyal belediyecilik hizmet bayrağını Başkanımız Mehmet Eriş'ten devraldık. Mehmet Eriş Başkanımıza bugüne kadar sunduğu çalışmalar için çok teşekkür ediyoruz.
 
Mustafa TURAN
Ödemiş Belediye Başkanı

"Tohum gelecektir" diyerek atalık tohumlarımızı yarınlara taşımak, halkımızın yerel tohumlara erişimini kolaylaştırmak üzere Salı Pazarı Parkımızda Otamış Yerel Tohum Merkezimizi hizmete sunduk. Bize yol arkadaşlığı yapan İzmir Büyükşehir Belediyemize, Koza-Der'e ve yerel tohum gönüllülerimize ve emeği geçenlere teşekkürlerimizle...

2021 yılında İzmir’de görev esnasında yaşanan elim trafik kazasında şehit olan Ödemişli polis memurumuz İbrahim Okçu’nun adını yaşatacağımız Hürriyet Mahallemizdeki parkımızın açılışını Okçu ailemiz, kahraman Gazilerimiz ve Emniyet mensuplarımızla birlikte yaptık.
Kıymetli evladımız İbrahim Okçu ve vatan aşkıyla şehit olmuş kahramanlarımız için ne yapsak az, yeni nesiller kahramanlarımızın adlarını ve anılarını yaşatsın diye tüm çabamız.

Kıbrıs Fatihi örnek devlet insanı Bülent Ecevit’in adını ve anısını şiirleriyle birlikte Süleyman Demirel Mahallesi 1030. Sokak'ta yaşatacak Bülent Ecevit Parkı'nın açılışı Ödemiş Belediye Başkanımız Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş Belediye Başkan Adayı Mustafa Turan, Süleyman Demirel Mahallesi Muhtarı Necmiye Aksoy ve Ödemiş Muharip Gaziler Derneği üyelerince yapıldı.

Her taşında, her tuğlasında belediye emekçilerimizin fikri, alın teri, emeği var. Dünya turizm köyümüz Birgi'de Birgi Belde Belediyemizden Ödemiş Belediyemize devredilmiş yapıyı tamamen Belediye ekiplerimizin emekleriyle Efe Konağı Belediye Misafirhanesi'ne dönüştürdük. Kentimize gelen konukları en iyi şekilde ağırlayacak Efe Konağı'nın açılışını Beydağ Belediye Başkanımız Feridun Yılmazlar, Belediye Başkan Adayı arkadaşlarımız ve Belediye ailemiz ile birlikte yaptık. Birgimiz için Ödemişimiz için hayırlı olsun.

“5 LİTRE BİTKİSEL ATIK YAĞI GETİR HEDİYE ÇEKİNİ GÖTÜR”

Gelecek nesillere daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için yeni projelere imza atan Ödemiş Belediyesi, büyük bir çevresel tehdit olan atık yağların toplanması için yeni bir farkındalık kampanyası başlattı. Proje kapsamında, 5 litre ve üzeri atık yağlarını, mahalle muhtarlıklarındaki toplama noktalarına getiren Ödemişlilere, Otamış Halkın Marketi’nden hediye çeki verilecek, toplanan atık yağlar ise geri dönüşüme kazandırılacak.

Evsel katı atıklardan 115 bin haneye elektrik üretebilen Biosun Ödemiş Entegre Katı Atık Yönetimi Tesisi ile verimli toprakların çöp tehdidinden korunması için İzmir Büyükşehir Belediyesi ile el ele veren Ödemiş Belediyesi, Küçük Menderes Havzasının ilk 1. Sınıf Atık Getirme Merkeziyle de Sıfır atık hedefiyle çalışmalarını sürdürüyor. Gelecek nesillere temiz bir kent bırakmak üzere çalışan Ödemiş Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de evlerde gıda malzemesi olarak kullanılan bitkisel atık yağların, lavabo giderlerine dökülerek doğada oluşturduğu tehlikeleri ortadan kaldırmak için farkındalık projesi hazırladı.

1 LİTRE ATIK YAĞ 1 MİLYON LİTRE İÇME SUYUNU KİRLETİYOR!

Atık yağların geri dönüşüme kazandırılmasının hedeflendiği proje çerçevesinde mahalle muhtarlıklarına atık yağ toplama bidonları dağıtıldı. Çevresel duyarlılığı teşvik etmek üzere 5 litre ve üzeri atık yağlarını muhtarlıklardaki toplama noktalarına getiren Ödemişlilere Otamış’tan hediye çeki verilecek.

“5 litre Bitkisel Atık yağı getir hediye çekini götür” sloganıyla düzenlenen kampanya için atık yağ toplama bidonlarının muhtarlıklara dağıtımına katılan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Türkiye'de her yıl yaklaşık 2 milyon ton bitkisel yağ tüketiliyor. Bu yağlarının kullanımı sonucunda ise yıllık olarak yaklaşık 400 bin ton bitkisel atık yağ oluştuğu tahmin ediliyor. Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tarafından bu kritik hususla ilgili yapılan bilgilendirme çalışmalarında doğaya kontrolsüzce bırakılan 1 litre atık yağın 15 kişinin bir yıllık içme suyuna zarar verdiği hatırlatılarak konunun önemine dikkat çekiliyor. Vatandaşlarımızın sıvı atık yağlarını muhtarlıklarımıza getirmelerinin yanı sıra toplu şekilde bulunan sıvı atık yağlar için Ödemiş Belediyesi 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne 0232 545 12 94 numaralı telefondan ulaşılabiliyor” dedi.

“ÇÖPE ATMAYIN, SAKIN LAVABOYA DÖKMEYİN”

Başkan Eriş şöyle devam etti: “Atık yağların çevremiz için büyük bir tehdit olduğu rakamlarla da ortada. Türkiye’de her yıl 350.000 ton bitkisel atık yağın üretildiğini, ayrıca 1 litre atık yağın 1 milyon litre içme suyunu kirletebildiğini, kanserojen etkileri nedeniyle insan sağlığını tehdit ettiğini, ısınan atık yağların evsel çöpler ile karıştığında çöplüklerde yangınlara sebebiyet verebileceğini, nihayetinde; bitkisel atık yağlarımızı geri dönüşüme kazandırmamız gerektiğini, böylelikle atık yağların bir çevre sorunu olmaktan çıkarak ülke ekonomisine katkı sağladığını biliyoruz.

Sıvı atık yağların lavaboya dökülüp kanalizasyona karışması ya da doğrudan doğaya bırakılması durumunda sudaki oksijeni tükenme noktasına getirir. Denize, akarsuya, göle karışan bitkisel atık yağlar buralardaki canlı türlerinin yok olmasına yol açar. Atık su kirliliğine yol açan nedenlerin %25’i bilinçsiz şekilde doğaya bırakılan bitkisel atık yağlardan kaynaklanıyor. 1 litre atık yağ, 15 kişinin bir yıllık içme suyunu içilmez hale getiriyor. Bu anlamda ‘Atık yağlarınızı sakın lavaboya dökmeyin’ çağrımızı yineliyoruz. İklim krizi ile birlikte su sıkıntısının had safhaya ulaştığı bir dönemde su kaynaklarımıza gözümüz gibi bakmamız gerekirken bir de atık yağlarla sularımızın kirlenmesine izin vermiyoruz. Bu doğrultuda farkındalık oluşturmak, sıvı atık yağların kontrolsüzce lavaboya dökülmesine engel olup çevrenin korunmasını teşvik etmek adına yeni bir kampanya başlattık.

“5 LİTRE VE ÜZERİ ATIK YAĞ GETİRENE OTAMIŞ’TAN HEDİYE ÇEKİ”

Hemşehrilerimizin de büyük ilgi göstereceğine inandığımız bu yeni projede 5 litre ve üzeri atık yağlarını toplama noktalarına getiren Ödemişliler, Otamış işletmemizden hediye çekine hak kazanırken, toplanan atık yağlar ise geri dönüşüme kazandırılacak. Muhtarlıklarda yer alan bidonlarımızın kısa sürece dolacağına inanıyoruz. Muhtarlarımıza da bu anlamda gösterdikleri işbirliği ve duyarlılık için teşekkür ediyoruz. Ödemiş hepimizin evi, toprağı, taşı, suyu ve doğasıyla birlikte korumak hepimizin görevi” dedi.

Ödemiş Belediyesi, 2024 yılının ilk açılışını dünyanın en iyi turizm köyü seçilen Birgi’de yaptı. Ödemiş Belediyesi’nin Otamış markasıyla açtığı pansiyon Birgi’de ilçe turizmine kazandırıldı. Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, tüketen değil üreten belediyecilik anlayışı ile yollarına devam ettiklerini vurguladı.

Üreticiden tüketiciye modeliyle yola çıkan Otamış markasıyla Halkın Marketi, Birgi Hediyelik Eşya Mağazası ve Süs Bitkileri Üretim Fidanlığı kurarak üreten belediyeciliğin öncü ve örnek çalışmalarına imza atan Ödemiş Belediyesi, tarihi Birgi’de restoranıyla birlikte 10 odalı, 25 yatak kapasiteli Otamış Pansiyon’u hizmete sundu.

Bütünşehir Yasası ile kapanan Birgi Belediyesi’nden Ödemiş Belediyesi’ne devredilen yapıda tamamen belediye ekipleriyle hazırlanan Otamış Pansiyon’un açılışına Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, Demokrat Parti Ödemiş İlçe Başkanı Kahraman Murat Ateş, Türk Halk Müziği’nin efsane sesi, Ödemişli ünlü sanatçı Bedia Akartürk, belediye meclisi üyeleri, oda ve dernek başkanları, belediye başkan aday adayları, muhtarlar, belediye başkan yardımcıları, daire müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

“SOSYAL BELEDİYECİLİĞİN YANINA EKONOMİ BELEDİYECİLİĞİNİ EKLEDİK”

Birgi Atatürk Meydanı’nda yer alan pansiyonun açılışı öncesi Ödemiş Belediye Bandosu mini bir dinleti sundu. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda konuşan Birgi Mahalle Muhtarı Mutlu Sulukan, Ödemiş Belediyesi’nin Birgi’nin vitrine çıkması ve turizm pastasında hak ettiği payı alması için önemli projelere imza attığını vurgulayıp Belediye Başkanı Mehmet Eriş ve ekibine Birgi’deki yatırımlar için teşekkür etti.

Otamış Pansiyon’un tamamen belediye emekçilerinin eseri olduğunu vurgulayan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, “Birgi için tarihi bir günü daha yaşıyoruz. ‘Ödemiş bizim evimiz, biz büyük bir aileyiz’ diyerek çıktığımız yolda 4.5 yıl önce her şey bir hayalle başladı. Temel belediyecilik çalışmalarımızın ve ekonomik krize karşı sosyal belediyecilik çalışmalarımızın yanında üretici doğduğu topraklarda doysun diye var gücümüzle çalıştık, çalışmaya da devam ediyoruz. Sürekli bahaneler üreten değil çözümler üreten bir anlayışla sosyal belediyeciliğe ekonomi belediyeciliğini ekledik, yeni kaynaklar üreten belediyeciliği hedefledik.

“EKONOMİ BELEDİYECİLİĞİNDE BAŞARI ÖYKÜSÜNÜ OTAMIŞ İLE YAZDIK”

Bu hedefin en güzel başarı öyküsünü de 2021 yılında yazmaya başladık. Otamış adını verdiğimiz bu başarı öyküsünde üretici kooperatifleriyle işbirliği içerisinde yerel ürünleri Otamış markasıyla halkımıza ulaştırdık. Birgi’de turizme hitap eden bir mağaza açtık. Otamış markasını kentimizin simgelerinden olan süs bitkilerinde de büyüttük. Kendi fidanlığımızı kurup 1 yıl içinde Büyükşehirlere Ödemiş’in süs bitkilerini ulaştırmaya başladık.

Şimdi de Otamış markasıyla turizmde yeni hedeflere yelken açıyoruz.  Allah’ın bizlere lütfu diyebileceğimiz topraklardayız. Bu bereketli topraklarda medeniyetin hep var olması tesadüf değil. Tarihin her döneminde uygarlıklara ev sahipliği yapan Birgi’deyiz.

2022 yılında dünyanın en güzel turizm köyü seçilen Birgi’de var olan birbirinden güzel konaklama işletmelerinin yanında yatak kapasitesini artırmak üzere belediye ekiplerimiz ve imkanlarımızla Otamış Pansiyon’u bir başlangıç olarak turizme kazandırıyoruz.

Birgi Belediyemizden belediyemize devredilmiş bu yapıyı Otamış Mağazamızla birlikte bir turizm tesisine dönüştürürken her adımı, her detayı heyecanla planladık. Ekibimizle birlikte ilmek ilmek dokuduk. Bugün müteahhitler ekonomik kriz sebebiyle geleceği öngöremedikleri için ihalelere katılamıyor. Biz de bu durumda kendi ekiplerimizle birçok işi çözmeye çalışıyoruz.

Bugün Otamış Pansiyon’u açarken yakında da yine tarihi Birgimizin dokusuna uygun şekilde hazırladığımız Belediye Misafirhanemizi hizmete sunacağımızın müjdesini vermek istiyorum.

Duvardaki taştan, tavan işlemelerine kadar her şey Emin Başaranbilek’in bizlere miras bıraktığı taşa ve toprağa bakış açımızla korumacılığa uyumlu olsun diye düşündüğümüz misafirhanemizi de yine tamamen belediye ekiplerimizle hazır hale getirdik. Birgimize hayırlı olsun. Müjdelerimiz bitmiyor, Birgimize yeni bir konaklama tesisini de yine belediyemize devredilmiş olan su fabrikasında kazandıracağız” dedi.

“DAHA YÜRÜNECEK ÇOK YOLUMUZ VAR”

Birgi’nin korunmasında dönemin İzmir Valisi Kemal Nehrozoğlu’nun öncülüğünde ÇEKÜL Vakfı Başkanımız Prof. Dr. Metin Sözen ve ÇEKÜL Vakfı Ege Bölge Koordinatörü Emin Başaranbilek’in katkılarıyla geçmiş dönem Birgi Belediye Başkanları Mehmet Hıfzı Aslankaraoğlu, Ahmet Konuş ve Cumhur Şener’in önemli çalışmalara imza attığını kaydedip bu isimlere teşekkür eden Başkan Eriş şöyle devam etti: “Turizmde Birgi’yi, Bozdağ’ı, Gölcük’ü bir bütün olarak düşünüp ilçe ekonomimize yeni bir sektör olarak turizmi kazandırmak bizim 2019’da ortaya koyduğumuz vizyonun bir parçasıdır. Şimdi de Lübbey’i hayalet köy değil, hayal edilen, gelip görmek için can atılan köy haline getiriyoruz. Lübbey’in koruma amaçlı imar planı Büyükşehir’de, Çamyayla’da ve Lübbey’de askıdadır. Hayırlı olsun.

Bu noktada; tarımı, turizmi ve kadim üretim kültürümüzü buluşturan ve bir marka değeri ortaya koyan, ilçe ekonomimiz için öncü bir adım olacağına inandığımız Otamış her geçen gün yükselen grafiğiyle Türkiye’de ekonomi belediyeciliğinin yüz akı örneklerinden birisidir.

TÜİK’in açıkladığı enflasyonun dahi %64,7 olduğu bu zor dönemde Ödemiş Belediyesi’nin var olan ekonomik kaynaklarına yeni kaynaklar eklemek zorunda olduğumuzu biliyoruz.

Otamış sayesinde belediyemizin mali yapısını güçlendirerek gelecekte atacağımız adımların kaynaklarını şimdiden oluşturuyoruz. Daha yürünecek çok yolumuz var!

Pandemiyi yaşadık, doğal afetleri yaşadık, tarihin en büyük ekonomik krizini yaşadık, halen yaşıyoruz. Belki bu yüzden istediklerimizi istediğimiz hızda yapamadık. Ama Ödemiş’e hizmet etme aşkımızdan asla vazgeçmedik.

Bu dönem altyapısını oluşturduğumuz birçok projenin hayata geçeceği yeni bir dönem için heyecanımız yüksek. Sabırla ilerlettiğimiz çalışmaların meyvesini alma zamanı geldi.

Vergide 43 verip sadece bir alabilen Ödemiş, Küçük Menderes ve İzmir sadece hakkını istiyor. Hak ettiğimizden fazlasında gözümüz yok. Ama rakamlar ve gerçekler ortada.

Ödemiş Belediyesi’nin İller Bankası payından 340 milyon lira eski parayla 340 trilyon alıp buna karşılık 1 milyar 300 milyon lira yani eski parayla 1 katrilyon 300 trilyon yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyemiz ile birlikte ilçemiz için başaracağımız daha çok şey var.

43 verip 1 almak nerede? Aldığının 4 katından fazla yatırım yapmak nerede?

İzmir Büyükşehir Belediyemize ve Tunç Soyer Başkanımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.

Ödemiş için halkçı belediyeciliğin, ekonomi belediyeciliğinin en güzel örnekleriyle yol arkadaşlarımızla birlikte yolumuza devam edeceğiz. Turizmin kalbinin attığı tarihi Birgimize yeni bir nefes olacak Otamış Pansiyon’un hayırlı olmasını diliyor, bu güzel turizm tesisinin hazırlanmasında emeği olan tüm ekip arkadaşlarımı canı gönülden kutluyorum. Ödemiş Belediyesi ailemize, Ödemişimize ve Birgimize hayırlı ve uğurlu olsun”

RESTORAN DA EN GÜZEL LEZZETLERLE HİZMET VERECEK

Başkan Mehmet Eriş, eşi Selma Eriş, CHP Ödemiş İlçe Başkanı Bülent Eker, ünlü sanatçı Bedia Akartürk, belediye meclisi üyeleri ve beraberindeki davetliler Otamış Pansiyon’un açılış kurdelesini kesip yeni turizm tesisini inceledi. Konaklama hizmetinin yanı sıra restoranıyla Ödemiş’in en güzel lezzetlerini de Birgililere ve Birgi’ye gelen konuklara sunacak Otamış Pansiyon’a 0232 531 60 61 numaralı telefondan ulaşılıp rezervasyon yaptırılabiliyor.

 

Ödemiş Belediyesi, 2024 yılına yepyeni projelerle “merhaba” diyor. Ödemiş’te eski otogarda yer alan garaj kahvehanesi yeni bir çehreye bürünerek kitap konseptiyle Ödemiş gençliğine hizmet verecek. Ödemiş’in eğitimci Belediye Başkanı Mehmet Eriş, kitap kafenin 24 saat çalışma esasıyla öğrencilerin huzur içinde ders çalışabileceği bir kütüphane ortamını sağlayacağını belirtti.

Ödemiş’te uzun yıllar garaj kahvesi olarak kullanılan mülkiyeti Ödemiş Belediyesi’ne ait taşınmaz, kitap kafe konseptiyle yeniden hayat bulacak. Çalışmalarla ilgili Belediye Başkan Yardımcısı Bihter Aka ile birlikte incelemelerde bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, Ödemişli öğrencilerin ders çalışma ve sınava hazırlık süreci için yeni bir adresi ilçeye kazandıracaklarını açıkladı.

Çalışmalarla ilgili bilgi veren Eriş, “Burada tarihi garaj kahvesindeyiz, dokuya uyumlu şekilde düzenlemelerimiz olacak. Bu mekanla ilgili düşüncelerimizi ne yazık ki tam istediğimiz gibi hayata geçiremiyoruz. Bu alanın koruma kapsamında SİT olması sebebiyle asıl düşüncemizden biraz daha farklı bir konuma geldik. Burası için birçok işletmecinin talebi oldu, bizim de işletme yönüyle fikirlerimiz vardı. Ama Koruma Kurulu’nun kararları doğrultusunda biz burayı eğitim yılının ikinci yarısına yetişecek şekilde çocuklarımız ve gençlerimiz için bir kütüphaneye yani kitap kafeye dönüştüreceğiz” dedi.

“GENÇLERİMİZE KULAK VERDİK”

Eski otogarın birçok eğitim kurumunun tam ortasında yer aldığını, bu anlamda öğrencilerin ulaşımının son derece kolay olduğunu hatırlatan Eriş şöyle devam etti: “Okullarımızın tam ortasında yer almasının yanı sıra kırsal mahallelerimize giden araçlarımız da burada yolcu indirip bindiriyor. Belediye Kız Öğrenci Konuk Evimize de yakın. Yani ulaşmak kolay. Çocuklarımıza iyi bir ders çalışma ortamı sağlayacağız. Kitap Kafe konseptiyle hizmet vereceğiz.

“24 SAAT AÇIK TUTMAYI HEDEFLİYORUZ”

24 saat açık tutmayı hedefliyoruz. Gençlerimizin bizden böyle bir talebi vardı. Gençlerimize de kulak vererek üniversiteye hazırlık sürecinde ışığı sürekli yanan bir eğitim yuvasını da burada ilçemize kazandırmış olacağız. Ödemiş’in kalbinin attığı bu noktayı 24 saat yaşayan, canlı bir mekana dönüştüreceğiz. Şimdiden Ödemişimize hayırlı olsun” dedi.

“Bize teslim edilen yolları hızla onarıyoruz. Teslim edilmeden onarma şansımız yok”

Ödemiş’te farklı kurumların altyapı yatırımları sebebiyle birçok cadde ve sokak adeta şantiyeye dönüşürken Ödemiş Belediyesi, çalışmaları tamamlanıp kendisine teslim edilen yolların hızla onarımı için çalışmalarını sürdürüyor.

GDZ Elektrik tarafından elektrik hatlarının yeraltına alınması ve sokak aydınlatmalarının yenilenmesi çalışmaları için yapılan kazılar sonrası, elektrik hatlarının denemesi tamamlanan ve GDZ Elektrik tarafından kabulü yapılıp Ödemiş Belediyesi’ne teslim edilen yollarda sıcak asfalt yama çalışmaları yapılıyor.

Çalışmaların devam ettiği Atatürk Mahallesi Kaymakam Yusuf Doğan Caddesi’nde incelemelerde bulunan Ödemiş Belediye Başkanı Mehmet Eriş, okul ve cami çevresi gibi hareketliliğin daha yoğun yerler öncelikli olacak şekilde yolların onarımını hızla sürdürdüklerini vurguladı.

“ÖDEMİŞ BELEDİYESİ BİR METRE BİLE YER KAZMADI”

Ödemiş’in gelecekte faydasını daha da iyi hissedeceği altyapı yatırımlarının şehri olumsuzluklara karşı dirençli hale getirdiğini kaydeden Başkan Eriş, “Hep söylediğimiz gibi Ödemiş Belediyesi olarak bir metre bile yer kazmadık. Elektrik, doğalgaz, internet, su ve kanalizasyon gibi altyapı yatırımları ve zaman zaman da arızalar için farklı kurumlarca kazılar yapılıyor. Biz de bu kazı yapılan alanlarda çalışmaların derli toplu ilerlemesi ve mümkün olan en kısa sürede onarımın yapılması için çalışmaları yakından izliyoruz. Bu çalışmaların önemi ve faydası gelecekte daha da iyi anlaşılacaktır. Burada Çamlık Camii ve 50. Yıl Ortaokulu’nun ulaşım yolundayız. Bize teslim edilen yer varsa, sözleşme olarak gerekli işlem yapıldıysa hemen onarıma başlıyoruz. Burada da cadde boydan boya kazılmış, trafo ile bağlantı sağlanmış. Kazmak ne kadar kolaysa onarmak aynı derece kolay ve çabuk olamıyor. Kepçenin kazdığı hızda kapatma şansımız yok. Tekrar altını çiziyorum. Bize teslim edilen yolları hızla onarıyoruz. Bu ne demek? Yani GDZ Elektrik gelecek altyapı çalışmasının tamamlanışına bakacak, deneme yapılacak, hatların kabulü yapılacak sonrasında yolu bize teslim edecek. Bize teslim edilmeyen yollarda çalışma yapamıyoruz. Biz kendi programımızı bırakıp GDZ Elektrik’in terk ettiği yolları yapmak durumunda kalıyoruz. Parası verildi deniliyor parası hiç önemli değil. Biz kendi ekiplerimizi bu işlerle görevlendirmek zorunda kalıyoruz. Müteahhit kendisi kapatsa biz de Fen İşleri ekiplerimizi başka programladığımız işlerde değerlendireceğiz. Türkmen Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Mimar Sinan Mahallesi, Bengisu Mahallesi’nde birçok cadde ve sokağımız kazılmış durumda. Kendi işimizi bırakıp bunlarla uğraşıyoruz. Bunu da halkımızın bilgisine sunuyorum. Hava elverdiği sürece çalışmalarımız hızla devam edecek. Tekrar belirtiyorum, yapılan hatların denemeleri uygunluğu sağlandıktan sonra GDZ Elektrik tarafından kabulü yapıldıktan sonra yollarımız bize teslim edilebiliyor. Kazılan çukurlar toprakla kapatıldıktan sonra hemen gelip asfaltlama olamıyor ne yazık ki. Halkımız bunu bilsin. Hemşehrilerimize de sabırları, özverileri ve dayanışmaları için teşekkür ediyorum. Var gücümüzle sahadayız” dedi.

Ödemiş Belediye Başkanlığı


Adres: Cumhuriyet Mh. Atatürk Cd.

No:14 Ödemiş / İZMİR


Telefon : (0 232) 544 90 97

Faks      : (0 232) 545 12 69

Site İçi Arama